Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzme Havuzları Bu Ay İçinde Hizmete Girecek

Giriş Tarihi: 4.5.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 10:14
Yüzme Havuzları Bu Ay İçinde Hizmete Girecek
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, hijyenik havuzlardan her yaş grubunun yararlanması için çaba göstereceklerini söyledi.
Hadi, yaz sezonu nedeniyle Atatürk ve 100. Yıl Yüzme Havuzu’nun zemini, duvarları, soyunma odaları, duş ve tuvaletlerinin boya, badana, su kaçakları, lavabo, musluk ile diğer eksiklerinin tamamlandığını, havuzları bu ay içerisinde hizmete geçireceklerini kaydetti.
Yaz ve kış sezonunda 365 gün sürekli hizmet veren Rıza Salih Saray Yüzme Havuzu’nun da bakımdan geçirileceğini belirten Hadi, şöyle devam etti:
“Öncelikle yüzme ve sutopunda faaliyet gösteren 15 kulübü önemsiyoruz. Havuzlarında birinci hedefimiz, yüzme ve sutopunda faaliyet gösteren kulüplere rahat çalışma ortamı hazırlamaktır. İkinci hedefimiz de, Adana’nın 40-45 derecelere varan sıcağında serinlemek isteyen vatandaşlara üyelik sistemi ile katkı sağlamaktır. Şu anda, 3 bin 900 üyemiz bulunmaktadır. Geçen yıl 900 kişiye yüzme tekniğini geliştirmesi için özel eğitim verildi. Ayrıca, yüzme öğrenmek isteyen her yaş grubu acemilere de deneyimli diplomalı antrenörler tarafından yüzme öğretildi. Geçen yıl havuzlardan, acemi, üye, vatandaş ve spor kulüpleri olarak toplam 10 bin kişi yararlandı. Ayrıca en önemlisi, Seyhan Baraj Gölü ve sulama kanallarında boğulmaları önleyerek annelerin ağlamasını üzülmesini engelledik.”
“İDDİA EDİYORUZ KENTİMİZDE EN TEMİZ HAVUZLARA SAHİBİZ”
Havuzların temizliğine her koşulda önem verdiklerine dikkati çeken Hadi, "İddia ediyoruz, kentimizin en hijyenik havuzlarına sahibiz. Görevlilerimiz, devlet ciddiyetinde periyodik aralıklarla havuzdan su alarak bunu tahlil ettirmektedirler. Sporcu ve halkın sağlığı bizim için her zaman ön plandadır" diye konuştu.
Yüzme havuzlarında, Sorumlu Selçuk Babacan gözetiminde, can kurtaran, diplomalı antrenör olmak üzere toplam 55 kişinin görev yaptığını anımsatan Hadi, Haziran ayı ortalarında okullar tatile girince acemilere yüzme havuzlarında eğitim verilmeye başlayacaklarını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzme Havuzları Bu Ay İçinde Hizmete Girecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN