En İyi Mantıyı Onlar Yaptı

Giriş Tarihi: 6.5.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
En İyi Mantıyı Onlar Yaptı
Milli Eğitim Bakanlığı’nca kızların eğitim gördüğü Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri arasında düzenlenen "En İyi Mantı Bizim Mantımız" yarışmasının galibi Seyhan Kültür Merkezinde düzenlenen final etabıyla sonuçlandı. Atatürk MTAL, İhsan Sabancı MTAL, İsmet İnönü MTAL ve Karşıyaka Orhan Çobanoğlu MTAL’nin katıldığı yarışma büyük çekişmeye sahne oldu.
Yarışmada mantıyı başından sonuna kadar hazırlamaları için 1.5 saat süre tanıtan öğrenciler kendilerine verilen zamanı en iyi şekilde değerlendirerek jüri karşısına mantılarını sundular. Jürinin değerlendirmesinden sonra İhsan Sabancı MTAL 11/E sınıfından İrem Bolkan ve Zehra Binizetoğlu, en iyi mantıyı yapanlar olarak birinci ilan edildiler ve yarım altın ödülüne sahip oldular.
Yarışmanın ikincisi, İsmet İnönü MTAL çeyrek altın, üçüncü Atatürk MTAL Hilton SA da bir gece konaklama, dördüncü Karşıyaka Orhan Çobanoğlu MTAL ise yemek kitabı kazandı.
İsmet İnönü MTAL Okul Müdürü Şule Dalkır, bu tür etkinliklerle Kız Teknik Meslek Liselerinin kaynaşmalarını istediklerini belirtti. Dalkır, "Öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini ortaya koydukları bu yarışmalar çok yararlı olmaktadır. Bu tür yarışmaların sürmesini arzu ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En İyi Mantıyı Onlar Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN