Karaisalı Belediyesi İle Ziraat Bankası Arasında İşbirliği Protokolü

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:22
Karaisalı Belediyesi İle Ziraat Bankası Arasında İşbirliği Protokolü
Karaisalı İlçe Belediyesi ile Ziraat Bankası arasında “Karaisalı Kırsalında Tarımsal Üretime Yönelik Faaliyetlerin Desteklenmesi” konulu bir işbirliği protokolü yapıldı.
Protokolü belediye adına Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, banka adına Karaisalı Şube Müdürü Erhan Yağmur imzaladı. İmza töreninden sonra konuşan Başkan Saadettin Aslan, “Bu bizim ilçemizde saha araştırmamız ardından uygulayacağımız ilk kırsal kalkınma projemizdir. Arkasından başka projelerimiz gelecek. Hem üretimi hem de pazarlamayı destekleyeceğiz. Proje hazırlık çalışmalarımız devam ediyor. Bizi izlemeye devam edin. Projede yer alacak hemşerilerimiz arasında ayrım yapmayacak, önceden belirlenip duyurulan kriterlere uygun tüm hemşerilerimizi ayrımsız kucaklayacağız” dedi.
Aslan, protokole göre Belediye tarafından hazırlanarak uygulamaya konulacak Karaisalı kırsalında kadına pozitif ayrımcı bir yaklaşımla yoksulluğun azaltılmasına yönelik, Koyun ve Keçi Destekleme Projesi’ne katılan üreticilere Banka tarafından düşük faizli yatırım ve işletme kredisi verileceğini, Belediyenin de bu kredilere karşılık Bankaya teminat vereceğini söyledi. Aslan, "Proje, ikisi Belediye’den üçü üreticilerden seçilecek beş kişilik bir Proje Kurulu tarafından yürütülecek. Belediye’nin oluşturduğu veteriner ve zooteknistlerden oluşan bir teknik ekip projenin teknik konularını üstlenip üreticilere yardımcı olacak. Projede yer alan üreticiler teknik ekibin talimat ve tavsiyelerine uymayı kabul edenler arasından ve belli kriterlere göre puanlama ile seçilecekler" dedi.
Projenin ilk yılında tahminen 2 bin koyun/keçi dağıtılacağı ve her üreticiye 25 dişi 1 erkek olmak üzere 26 baş hayvan verileceği, bu amaçla da toplam iki milyon liralık bir kaynak ayrıldığı öğrenildi. Proje ayrıntılarının yakında duyurulacağı ve başvuruların alınmaya başlayacağı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaisalı Belediyesi İle Ziraat Bankası Arasında İşbirliği Protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN