Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova Üniversitesi 24. Bahar Şenliği Başladı

Giriş Tarihi: 18.5.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 14:33
Çukurova Üniversitesi 24. Bahar Şenliği Başladı
2014-2015 Eğitim Öğretim yılının sonuna yaklaşılırken Çukurova Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Bahar Şenliği’nin 24.’sü gerçekleştirildi.
Çukurova Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen 24. Bahar Şenliği açılışına Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Şeref Erdoğan’ın yanı sıra çok sayıda fakülte ve yüksekokul yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Şenliğin açılışında Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından, Rektörlük binası önünde şenlik korteji için protokol ve öğrenciler yerlerini aldı.
Şenlik Kortejine katılan öğrenciler farklı kostüm ve kıyafetlerle renkli görüntüler oluşturdu. Rektörlük önünden başlayan şenlik korteji Lütfullah Aksungur Kapalı Spor Salonu’nda son buldu.
Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda protokol üyeleri ve öğrencilerin yerlerini almasıyla açılış töreni saygı duruşu bulunulup ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Rektör Prof. Dr. Kibar’ın konuşmasıyla devam etti.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar öğrenci kulüpleriyle birlikte hazırlanan şenlikte öğrenciler için yılın yorgunluğunu atacakları, bilimle, sanatla, edebiyatla dolu, belleklerinde Çukurova Üniversitesi’ne ait güzel anılar biriktirecek etkinlikler planladıklarını söyledi.
Açılış konuşmasının ardından dans gösterileri ve halk oyunları ile devam eden şenliklerde Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve akademisyenler öğrencilerle halaylar çekerek gönüllerince eğlendi.
24. Bahar Şenlikleri farklı etkinlik ve konserlerle cuma gününe kadar devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova Üniversitesi 24. Bahar Şenliği Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN