Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünüvar, MÜSİAD Ve Türkmenler Birliği’nin Konuğu Oldu

Giriş Tarihi: 18.5.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 12:32
Ünüvar, MÜSİAD Ve Türkmenler Birliği’nin Konuğu Oldu
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, hem Türkiye hem de dünya için çok önemli bir yatırım olan Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin, Ceyhan’ı dünyada petrolün bir numaralı merkezi yapacağını söyledi.
MÜSİAD Adana Şubesi’nin konuğu olan Ünüvar, AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında Adana’ya yapılan yatırımları anlattı. Hükümetin bundan sonra gerçekleştirmeyi planladığı projelerden de bahseden Ünüvar, sanayici ve işadamlarına, Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’yle ilgili de bilgiler verdi
Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin hem Türkiye hem de dünya açısından çok önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Ünüvar, "Ceyhan, dünyada petrolün bir numaralı merkezlerinden birisi olacak. Belki de ileride Ceyhan Petrol Borsası’nın kurulmasını sağlayacak bir yatırım olacak" dedi.
14 milyon metrekarelik alanda ciddi kamulaştırma çalışmaları yapıldığının altını çizen Ünüvar, "Bir takım bürokratik ve hukuki hususlar vardı, onları aşma noktasında pek çok çalışma yapılması gerekti. Kamulaştırmayla ilgili artık son raddeye gelindi. Orada 25 milyar dolarlık yatırımla 60 bin kişi istihdam edilecek. Bu sadece petrokimyayla ilgili istihdam. Adana’yı, her alanda hem nüfus olarak hem nüfuz olarak büyütecek" diye konuştu.
Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi Projesi’ni çok yakından takip ettiklerini belirten Ünüvar, "Projenin; Adana’nın, Türkiye’nin geleceği için çok önemli bir yatırım olacağını biliyoruz. Bu yatırım gerçekleştiğinde, o zaman hem döviz hem istihdam hem de şehirleşme açısından bambaşka bir Adana’yla karşılaşacağız" dedi.
Şehrin menfaatleri için farklı siyasi kimliği olsa da milletvekillerinin bir araya gelmesi gerektiğine dikkat çeken Ünüvar, "Birlikte hareket etmek hem ortamı yumuşatır hem de şehir için ortak adımlar atmamızı sağlar. Bunun için inşallah ortak hareket ettiğimizi önümüzdeki dönemde göreceksiniz. Ben AK Parti’nin 1. sıra adayı olmanın önemli bir sorumluluk verdiğinin farkındayım. O bilinçle inşallah farklı siyasi kimlikler arasında hakemlik müessesesini gerçekleştirmeyi hayal ediyorum. inşallah bunu başarabiliriz" diye konuştu.
MÜSİAD Adana Şube Başkanı Suat Yahşi de, Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden biri olan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin tamamen dolduğunu belirterek, OSB’nin genişletilmesi talebinde bulundu.
Önemsedikleri diğer bir konunun ise Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi olduğunu ifade eden Yahşi, “Bu belki de Adana’nın önündeki en son büyük fırsat. Eğer biz Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’ni yaşama geçirebilirsek Adana bir dünya kenti olacaktır” dedi.
TÜRKMENLER BİRLİĞİ’NDEN DESTEK
Hoca Ahmet Yesevi Otağı’nda Türkmenler Birliği üyeleriyle de bir araya gelen AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, kuruluşun tarihini yazan aziz Türk milletinin, dirilişin de tarihini yazacağını söyledi.
"Adana’nın Dünü, Bugünü ve Yarını" başlıklı bir sunum gerçekleştiren Ünüvar, "Allah bizi Hoca Ahmet Yesevi’nin yolundan ayırmasın. Ruhumuzla, bedenimizle hep bu yolda koşmayı Allah bize nasip etsin. Bu aziz millet kuruluşun tarihini yazdı, dirilişin de tarihini yazacak. Bu tarihi, buradaki kadrolar ve Ahmet Yesevi’nin yolundan giden kadrolar yazacak. Hedefimiz büyük, yolumuz uzun, yolumuzda engeller var, çetrefilli noktalar var, ama hepsini inançla, azimle aşacağız" dedi.
Büyük hizmetlerin güçlü hükümet ve istikrarla yapılabileceğini ifade eden Ünüvar, "AK Parti 7 Haziran’da daha güçlü bir şekilde iktidara gelecek. Güçlü ve istikrarlı hükümetle birlikte, dünü parlak olan Adana’nın yarını çok daha parlak olacak" diye konuştu.
Dünya Türkmenler Birliği Genel Başkanı İsmail Demirdüzen de, yetim, yoksul, garip ülkelerin umudu, yeni Türkiye’nin yeniden diriliş tohumlarının atıldığı günlerin yaşandığını belirterek, "Dualarımız sizinle beraber. İnşallah 7 Haziran’da Necdet Ünüvar Hocamıza ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na destek vererek görevimizi yerine getireceğiz" dedi.
Demirdüzen, konuşmasının ardından, Prof. Dr. Necdet Ünüvar’a, "Yesevilik Beratı" takdim etti.
Ahmet Yesevi Otağı’ndaki kahvaltı programının ardından, izcileri ziyaret eden Ünüvar, öğrencileri izci selamıyla selamladı. Öğrencilere izciliğin öneminden bahseden Ünüvar, geleneksel kıyafet giyip, ok atışı yaptı. Ünüvar, ikinci atışta hedefi 12’den vurarak, izcilerden büyük alkış aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünüvar, MÜSİAD Ve Türkmenler Birliği’nin Konuğu Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN