Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ataşbak Askf Yöneticilerini Kabul Etti

Giriş Tarihi: 25.5.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 11:33
Ataşbak Askf Yöneticilerini Kabul Etti
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, kentte sporun gelişmesinin taban birliklerinin uyumlu ve koordineli çalışmasıyla gerçekleşeceğini söyledi.
Ataşbak, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ali Gülleri, Genel Sekreter Zeki Aysan, Başkan Vekili Tuncer Akdoğan, Başkan Yardımcıları Edip Gülnar ve Ramazan Çimen, Mali Sekreter Hacı Gökşenli ile Futbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Mehmet Çiftçi’yi makamında kabul ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.
Kendisinin de bazı spor dallarıyla yakından ilgilendiğini, amatör spor kulüplerin nasıl yaşadıklarını ve faaliyetlerini sürdürdüklerini yakından bildiğini belirterek, ziyaret sırasında konuşmasında şunlara yer verdi:
“Kentimizde sporun gelişmesi taban birliklerinin uyumlu ve koordineli çalışmasıyla gerçekleşir. Adana’da bu sistem oturmuş durumda. Bizlerin hedefi çıtayı daha da yükseltmektir. ASKF’nin yıllardır başkanı olan Ali Gülleri ve deneyimli ekibinin çalışmalarını yakından takip ediyor ve beğeniyorum. Türkiye’de spor branşları arasında futbol birinci sıraya yerleşmiş durumda. İl Spor Müdürlüğü olarak görevimiz, amatör kulüplerin çağdaş, ışıklandırılmış, çim sahalarda maç yapmalarını sağlamaktır. Futbol özerk de olsa bizlerin desteği artarak sürecektir. Dileğimiz, amatör spor kulüplerinin futbolun yanı sıra diğer branşlarda da faaliyet göstermesidir.”
GÜLLERİ: “ADANALI AMATÖRLER ÇOK ŞANSLI”
ASKF Başkanı Ali Gülleri, Adanalı amatör spor kulüplerinin tesis, malzeme, yönetici konusunda hayli şanslı olduklarını ifade etti. Gülleri, başta valilik olmak üzere her sezon amatörlere yerel yöneticiler tarafından eşofman, şort, forma, spor ayakkabısı gibi malzeme yardımı yapıldığını anlattı.
Ataşbak’a yeni görevinde başarılar dileyen ve koordineli çalışacaklarını belirten Gülleri, kentlerin tanıtımında sporun önemine değinerek, “Adana sporda marka kent oldu. Federasyon başkanları ulusal ve uluslararası faaliyetlerini çağdaş tesisleri, deneyimli yöneticileri ve hava koşulları nedeniyle Adana’da yapmayı arzulamaları bunu kanıtlıyor. Hep birlikte hedef büyüterek daha önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya talibiz” diye konuştu.
Ataşbak’a çiçek veren Gülleri, en yakın zamanda kendisini ASKF sosyal tesislerine beklediklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ataşbak Askf Yöneticilerini Kabul Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN