Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıcağında Ramazan’ın İlk Günü

Giriş Tarihi: 18.6.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
Termometrelerin 42 dereceyi gösterdiği ’da, oruç tutan vatandaşlar serinlemek için ağaç gölgelerini tercih ediyor.
Giderek etkisini arttıran sıcaklar nedeniyle birçok vatandaş Ramazan ayını yaylada ya da denizde geçirmeyi tercih ediyor. Gidecek yeri olmayanlar ise park ve bahçede serinlemeye çalışıyor. Özellikle yaşlılar, günlerinin büyük bir kısmını parkta bulunan ağaçların gölgesindeki banklarda geçiriyor. Gençler ve çocuklar ise ağaç gölgelerindeki çimlerde uzanarak Adana sıcaklarından biraz da olsa kurtulmayı amaçlıyor. Hal böyle olunca cadde ve sokaklar bomboş kalıyor.
Malulen emekli olan Said Aslan, sıcakta oruç tutmanın zor olduğunu belirterek, “Ramazan geldi, hoş geldi. Biz yaşlı adamız, yaşlı olduğumuz için kendimizi serin yere atıyoruz. Gölgede olduğumuz için oruç fazla dokunmaz. Ama sıcakta gezdiğinde oruç zor geçer. Kolay değil bu uzun günlerde oruç tutmak” ifadelerini kullandı.
Seyyar tablası ile simit satan Selahattin Dal ise, Ramazan nedeniyle simit satamadığını belirterek, “İş yok, biz de gölgede duruyoruz. Sıcakta geze geze yorulduk” dedi.
Üniversite öğrencileri ise “Arkadaşlarımızla hep birlikte anlaşarak oruç tutuyoruz. Adana sıcaklarında dilimiz damağımıza yapıştı. Biz de arkadaşlarla gölgede dinlenelim dedik. Ramazan’ın ilk günü mutluluk geldi açıkçası” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Sıcağında Ramazan’ın İlk Günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN