Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEOG Birincisi Bilfen’den

Giriş Tarihi: 1.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Özel Çukurova Bilfen Okulları öğrencisi Arda Gürsul TEOG 1 ve TEOG 2 sınavlarında bütün soruları doğru yaparak ismini Türkiye birinciliğine yazdırdı.
TEOG 1’de 16, TEOG 2’de ise 4 öğrencinin bütün soruları doğru yanıtladığını söyleyen Özel Çukurova Bilfen Okulları Ortaokul Müdürü Burhan İnan Akdeniz, "Bu iki sınavda toplam 20 öğrencimiz soruları doğru cevapladı. Fakat Arda Gürsul öğrencimiz iki sınavda da bütün soruları doğru cevaplayarak ve 6, 7 ve 8. sınıflardaki tüm not ortalamaları 100 puan üzerinden olduğu için Milli Eğitim Bakanlığının YEP puanında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Bunun yanında bizim 8. sınıfta 156 öğrencimiz var ve ortalamalarına baktığımızda bizim ilk 10’daki öğrencilerimizin ortalaması 498. İlk 25’teki öğrencilerimizin tümünün ortalaması 494.50, ilk 50’deki tüm öğrencilerimizin puan ortalamaları 49. İlk 100 deki öğrencilerimizin ortalaması 480. 1’den 150’ye kadar olan öğrencilerimizin puan ortalaması ise 455. Bu gerçekten yüksek bir başarı. Bunda tabi öğrencilerimizin planlı çalışmaları yanında öğretmenlerimizin de doğru yönlendirmeleri ve hedefe götürecek şekildeki çalışmaları etkili olmuştur. Okulumuz bu çalışmaları yürütürken derslerimiz dışında bizim hafta içi etüt, hafta sonunda ise kurslarımızla öğrencilerimizin çalışmalarını destekledik. Bu düzenli olarak yapılan çalışmaların ekip bütünü içerisindeki sonucudur" dedi.
"EVE HİÇ ÖDEV GÖTÜRMEDİM"
Eve hiçbir zaman ödev götürmediğini ve düzenli bir çalışma ile bugünlere geldiğini ifade eden TEOG birincisi Arda Gürsul, "Ödevlerimi hep teneffüs aralarında bitirdim. Eve gittiğimde hep soru çözdüm, derslerimi tekrar ettim. Ben saat 20:00’dan sonra hiç ders çalışmadım ailemle oturup kendimi dinlendirdim. Bu sayede okula hep dinç geldim. Geçmiş yıllardan çok bu yıl ödevlerimi okulda yaptım. Evde sadece küçük ek bir çalışma yaptım" diye konuştu.
Sosyal aktivitelerinden geri kalmadığını belirten Arda Gürsul sözlerine şöyle devam etti;
"Sporu çok seviyorum. Bu yıl piyanoya ara verdim fakat gelecek sene hemen başlayacağım. Kitap okumayı çok seviyorum kendime ait bir kitaplığım var. Annem ve babam bana hiç ders çalış demedi bana her zaman güveniyorlardı. Hatta bu sene çok çalışıyorum diye ‘önemli olan senin mutluluğun bu kadar kendini yorma’ dediler."
"HEDEFİM BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ"
İleriye dönük hedeflerinde Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olduğunu söyleyen TEOG birincisi Arda Gürsul, "Boğaziçi Üniversitesinde mühendislik bölümünü istiyorum. Hocalarımla da bu konuyu konuştum. ‘Mühendisliklerimde eksiklerim neler olabilir’ diye konuşmalar yaptık. Hedefim Boğaziçi Üniversitesi’nde mühendislik bölümünde okumak. Galatasaray Üniversitesi’nde Hukuk okumak da düşünüyordum ama daha sayısala yatkın olduğum için Boğaziçi Mühendislik düşünüyorum" diye konuştu.
Oğlunun doğma büyüme Bilfen’li olduğunu söyleyen Baba Mehmet Gürsul, "Okuldaki bütün öğretmenlerimizi ve müdürümüze teşekkür ediyorum. Öğretmenlerle konuştuğumuzda okulu bir sac ayağı olarak nitelendiriyorduk. Öğrenci, öğretmen, veli. Bu üçlüyü biz çok güzel kurguladık, her zaman iletişim halindeydik. Arda bunun farkını çok düzenli çalışarak ortaya koydu. Okulumuz öğretmenlerimiz çok iyi idi. Biz de elimizden geldiği kadar katkı sağladık ama çocuğumuzun da hakkını yemememiz gerekiyor. Çok disiplinli ve programlı çalıştı. Bu sene biz, ona çok kez ‘ders çalışmayı bırak dedik ama Arda daha bu okulun ilk birinci sınıfına girerken ‘Ben bu okula resmimi astırıp okul birinci olarak bitireceğim’ hedefini koymuştu. O kendi çizgisini her zaman kendi korudu. Yaşından çok daha olgun bir çocuk oldu." dedi.
Arda Gürsul’a Bilfen Okulları tarafından tam altın, Bilfen Sports Plaza’dan 4 yıllık ücretsiz üyelik ve dizüstü bilgisayar hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG Birincisi Bilfen’den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN