Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İŞKUR, ESOB’ta İrtibat Ofisi Kurdu

Giriş Tarihi: 2.7.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından, kurum tarafından verilen hizmetler hakkında esnaf ve sanatkarların bilgilendirilmesi amacıyla ESOB Eğitim ve Hizmet Binası’nda İŞKUR İrtibat Ofisi kuruldu.
Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, irtibat ofisinde görevli uzman İŞKUR personelinin, hizmet binasına gelen ve talepte bulunan tüm esnaf ve sanatkarlara gerekli bilgileri ayrıntılı şekilde verdiğini söyledi.
Türkiye İş Kurumu’nun istihdamın korunması ve artırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesi ve işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmak üzere Aktif İşgücü Programları’nı uygulamaya devam ettiğini belirten Barışık, "İŞKUR tarafından verilen Aktif İşgücü Kursları kapsamında, mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim programları, girişimcilik eğitim programları gibi kurs, program, proje ve özel uygulamalar düzenlemektedir. Söz konusu programlardan biri olan İşbaşı Eğitim Programı’nın, kuruma kayıtlı işsizlerin, yine kuruma kayıtlı iş yerlerinde, sahip oldukları mesleki bilgilerini uygulama yaparak pekiştirmelerini, iş ve üretim süreçlerini bizzat görerek öğrenmelerini sağlamayı amaçlayan, İşbaşında Öğrenme Programı olduğu, temel amacın da mesleki deneyim ve iş tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırarak, istihdam edilebilirliklerini artırmak olduğu aşikardır” dedi.
İŞKUR tarafından, işverenlere sunulan hizmetler arasında önemli bir yere sahip olan İşbaşı Eğitim Programı’ndan, Birliğe bağlı esnaf odasına üye daha çok esnaf ve sanatkarların yararlanmasının kendisini de mutlu edeceğini ifade eden Barışık şöyle dedi:
“İlgili program kapsamında sunulan işveren teşviklerinden yararlanabilmek için, işyerinde iki sigortalı çalıştırıyor olmak yeterlidir. Şartları uyan tüm esnaf ve sanatkarlarımıza, söz konusu teşviklerden yararlanabilmenin önü açıktır. İŞKUR projelerinden yararlanmak isteyen kayıtlı tüm esnaf ve sanatkarlarımız, Birliğimiz hizmet binasında kurulan İŞKUR İrtibat Ofisi’ne başvurarak, uzman personelden ayrıntılı bilgileri alabilir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR, Adana ESOB’ta İrtibat Ofisi Kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN