Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Attder Başkanı Gökbayrak: "Kim Ambulansta Lahmacun Partisi Yapmak İster Ki?"

Giriş Tarihi: 5.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, ambulansta lahmacun yiyen 112 ekiplerinin medyada yer alan fotoğrafının, insani ihtiyaçlarını karşılarken zaruret nedeniyle oluştuğunu bildirdi.
Gökbayrak, bir 112 Acil Servis çalışanı tarafından Facebook’ta paylaşılan ve medyada yer alan 112 ekiplerinin ambulansta lahmacun yemeleriyle ilgili fotoğrafın, yaklaşık 2 yıl önce ’da bir şehit cenazesinde çekildiğini belirtti. Gökbayrak fotoğrafın, sağlık tedbiri için görevlendirilen 112 ekiplerinin valilik tarafından dağıtılan kumanya ile insani ihtiyaçlarını karşılarken yaşanan zaruret nedeniyle oluşan bir tablo olduğunu ifade etti.
112 ekipleri ile birlikte polis ekiplerinin de aynı karede yer aldığını vurgulayan Gökbayrak, "Acil sağlık hizmeti 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sürdürülen bir hizmet ve sağlık çalışanları olarak bizler bu hizmetin kesintisiz olarak sürdürülebilmesi için fedakarca görev yapmaktayız. Kim ambulansta lahmacun partisi yapmak isteyebilir ki?" dedi.
Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumu sırasında açlık, susuzluk gibi en temel insani ihtiyaçlarına rağmen 112 çalışanlarının nasıl fedakarca çalıştığına en yakın tanıklık eden meslek gruplarından birisinin de basın mensupları olduğunu belirten Gökbayrak, tüm 112 personelinin, hasta sağlığı ve güvenliğini düşündüğünü, mesleğinin gerektirdiği özeni tüm riskli çalışma ortamına rağmen gösterdiğini kaydetti.
Gökbayrak, bu tür haberlerin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin hızla tırmandığı günümüzde 112 çalışanlarına karşı toplumda güven ve itibar kaybına yol açabileceğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Attder Başkanı Gökbayrak: "Kim Ambulansta Lahmacun Partisi Yapmak İster Ki?"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN