Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kültür Ve Turizm Bakanlığı’ndan Açıklama

Giriş Tarihi: 6.7.2015 15:29 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Kültür ve Turizm Bakanlığı, ’da bazı yayın organlarında “Ömer Çelik’ten zalimlerle imza tebessümü” başlığıyla aktarılan haberde gerçek dışı bilgilere yer verildiğini bildirdi.
Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada, habere konu olan Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki turizm faaliyetlerini canlandırmak için İstanbul’da iki ülkenin turizm acenteleri arasında imzalanan turizm anlaşmasının özel girişim olarak faaliyet gösteren acenteler arasında yapıldığı, anlaşmanın Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bakan Ömer Çelik ile hiçbir bağlantısı bulunmadığı vurgulandı. Açıklamada, daha sonra şu ifadelere yer verildi:
"Bakan Ömer Çelik sosyal medya hesabından yalnızca acenteler ile onların bağlı olduğu sivil toplum kuruluşlarının yapmış olduğu anlaşmayı duyurmuştur. Haberle birlikte kullanılan ve “zalimlerle imza tebessümü” olarak tanımlanan fotoğraf, iki yıl önce Bakan Ömer Çelik’in 24 Mart 2013 tarihinde Çin Halk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Şanghay’daki Türkiye Araştırmaları Merkezinin açılışında çekilmiştir. Haberciliğin temel prensiplerinden “doğruluk” ve “gerçeklik” ilkelerine tamamen ters olan bu haberin, halkımızı, bu mübarek ayda duygularını kullanarak yanıltmaya yönelik hazırlandığı açık ve nettir. Mesleki etikle hiçbir şekilde bağdaşmayan bu haber, kamuoyunun takdirine bırakılmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür Ve Turizm Bakanlığı’ndan Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN