Çukurova’da İbadethaneler Temizleniyor

Giriş Tarihi: 12.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Çukurova’da İbadethaneler Temizleniyor
Çukurova Belediyesi cami ve cemevlerinin temizliği için özel ekipler oluşturdu.
Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler, sabah namazından sonra harekete geçerek, camileri ve bahçelerini baştan sona temizlemek için yoğun çaba sarf ediyor.
Halıların deterjanlı sıcak suyla yıkanması ve iki saat içerisinde kurumasını sağlayan özel temizlik araçları hizmete sokuldu. Cami temizliği konusunda özel olarak eğitilen ekipler camilerde pencere, cam, kapı temizliğinden ot biçmeye ve düşen yaprakların toplanmasına kadar bir çok alanda temizlik yapıyorlar.
Çukurova Belediyesi temizlik ekipleri belli bir program içerisinde ve periyodik olarak ilçe genelindeki cemevlerini de temizliyor. Ekipler gerekli tüm ekipman ve araçlarla ibadet yapılmayan saatleri gözeterek temizlik yapıyorlar. İbadethanelerin temizliğine özel önem verdiklerini vurgulayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kutsal mekanlarımızı, inanç merkezlerimizi evimiz gibi görüyoruz. Bu nedenle özel ekipler oluşturduk, özel araç ve gerekler satın alındı. Din adamlarından gelen övgüler ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova’da İbadethaneler Temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN