Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı Tekvando Hakemi Avcı’nın Başarısı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 10:40
Adanalı Tekvando Hakemi Avcı’nın Başarısı
lı Uluslararası Tekvando Hakemi Nurettin Avcı, Avrupa şampiyonasında turnavanın "en başarılı hakemi" seçildi.
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, 23-25 Haziran tarihleri arasında Sırbistan’ın Başkent’i Belgrad’da gerçekleştirilen “ 12. ETU Avrupa Poomse Şampiyonası”nda hakem olarak görev yapan Adanalı Uluslararası Tekvando Hakemi Nurettin Avcı’yı makamında kabul etti.
Avcı’nın “Turnuvanın en başarılı hakemi” seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Ataşbak, uluslararası federasyonların yönetim, hakem ve teknik kurullarında daha çok Türk spor insanının bulunması gerektiğini vurguladı.
Türkiye’nin yurtdışında “lobi” konusunda her alanda güçlü olması gerektiğinin altını çizen Ataşbak, şöyle devam etti:
“Aynı zamanda bölge antrenörümüz olan Nurettin Avcı’nın Avrupa şampiyonasında turnuvanın en iyi hakem seçilmesinden gurur duydum. Uluslararası müsabakalara giden, yabancı dil bilen, bilgisayarı iyi kullanan hakem sayısını artırmalıyız. Olimpiyat Oyunları’na aday ülkenin yurtdışında da lobisinin güçlü olması gerektiğine inanıyorum. İşte o zaman Türkiye’nin hakları tam anlamıyla korunmuş olur. Dileğimiz, Nurettin Avcı gibi kendini geliştiren, sürekli yenileyen antrenör sayısının artmasıdır.”
Nurettin Avcı’da, İl Spor Müdürü Ataşbak’a verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, Türk hakemlerinin bilgi ve donanım olarak Avrupalı meslektaşlarından geri kalmadığını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalı Tekvando Hakemi Avcı’nın Başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN