AK Partili Meclis Üyeleri Toplantıyı Terk Etti

Giriş Tarihi: 15.7.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 07:51
AK Partili Meclis Üyeleri Toplantıyı Terk Etti
’da Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısında görüşülen gündem maddelerinin oylanması sırasında çıkan gerginlik nedeniyle AK Parti Grubu toplantıyı terk etti.
AK Partili grubun ‘oyları yeniden sayın’ teklifinin reddedilmesi üzerine, grup salonu terk etti.
Büyükşehir Belediye Meclisi’nin temmuz ayı üçüncü toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumda, Carrrefour AVM’nin bulunduğu arsanın yoğunluğunun 1.6’dan 2.4’e yükselmesini sağlayacak komisyon raporu oylandı. Oylama sonrasında AK Parti Grubu sayım sonucunun açıklanmasını istedi ancak Başkan Sözlü sadece kabul oylarının çok olduğunu belirterek bu talebe itiraz etti. Sözlü ve AK Parti grubu arasında gerginlik yaşandı.
Başka bir gerginlik ise uzun süredir tartışılan Forum AVM imar değişikliğinin iptali davasına neden olan Adana’nın 1/25000’lik imar planının iptalinin oylandığı sırada yaşandı. Oylama sonucunda Başkan Sözlü, kararın oy çokluğuyla kabul edildiğini bildirdi.
AK Parti Grup Sözcüsü Ozan Gülaçtı ise ısrarla oylama sonucunu sordu. Sözlü’den "tutanaklardan öğrenirsiniz" yanıtını alan Gülaçtı, "Burada meclis iradesi hiçe sayılıyor" diyerek cevap verdi ve beraberindeki AK Parti grubuyla meclis salonunu terk etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili Meclis Üyeleri Toplantıyı Terk Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN