Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Ve Rotary, ’da Eğitim İçin İş Birliği Yapacak

Giriş Tarihi: 15.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Büyükşehir Ve Rotary, Adana’da Eğitim İçin İş Birliği Yapacak
Uluslararası Rotary Bölge Dönem Guvernörü Prof. Dr. Canan Ersöz’ü ve ’da faaliyet gösteren Rotary kulüplerinin temsilcilerini makamında kabul eden Başkan Hüseyin Sözlü, Rotary Kulüpleri ile işbirliği yapabileceklerini, özellikle eğitim alanında farkındalık yaratacak projelere destek verebileceklerini ifade etti.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Uluslararası Rotary 2430. Bölge Dönem Guvernörü Canan Ersöz ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyarete Guvernör Yardımcısı Hüsnü Kocatepe, Adana Rotary Kulübü Başkanı Cenk Erdemışık, Güney Rotary Kulübü Başkanı Nurgün Özdoğmuş, Çukurova Rotary Kulübü Başkanı Lütfi Candır , 5 Ocak Rotary Kulübü Başkanı Funda Sökün ile Seyhan Rotary Kulübü Başkanı Hakan Tuyan katıldı.
MESLEK EDİNDİRME VE İŞLEVSEL OKUR YAZARLIK
Adana Büyükşehir Belediyesi olarak,Türkiye ve Adana’nın eğitim sistemini ileri noktaya taşıyacak her türlü çalışmanın arkasında olduklarını ve Rotary Kulübü’nün yapacağı projelere destek vereceklerini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, "Eğitim konularında, özellikle meslek edindirme çalışmalarında ve işlevsel okur yazarlık eğitimlerinde sizlerle işbirliği yapabiliriz. Niyet etmek önemli. Siz yeter ki, bir yerden başlayın. Biz de Adana Büyükşehir Belediyesi olarak sizlere destek olalım. Ayrıca dezavantajlı öğrencilerin velilerinin eğitimine katkı koymak için daha çok çaba sarf edilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.
SÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye Manş Denizi’ni yüzerek geçen ilk Türk Kadın Yüzme Takımı’na verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunan 2430. bölge Guvarnörü Canan Ersöz, Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Manş Denizi’ni yüzerek geçen ilk Türk Kadın takımına çok büyük bir destek verdiniz. Kadın yüzme takımı ’Çocuk gelinler olmasın diye kulaç atıyoruz’ dedi. Benim de tüm Rotary Kulüpleri’ne verdiğim dönem mesajım aynıydı. Dolayısıyla daha birbirimizle tanışmadan ilk iş birliğimiz yapmış olduk" diye konuştu.
BÜYÜKŞEHİRLE İŞ BİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ
Özellikle de okuma şansı olmamış, eğitimini yarıda bırakmış kız çocuklarının ve genç kızların meslek edindirilmesini çok önemsediklerini kaydeden Ersöz şunları söyledi:
“Bu sene ‘çocuk gelinler olmasın’ temalı faaliyetimizle birlikte çok çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Başta meme kanserinde olmak üzere erken tanı farkındalık eğitimlerimiz var. Özellikle bu farkındalık eğitimlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerle işbirliği geliştirebiliriz. Ayrıca meslek edindirme kursları açabiliriz. Burada Adana Büyükşehir Belediyesi olarak sizin desteğinize çok ciddi ihtiyacımız var. Buradayız, yanınızdayız ve önerilerinizi bekliyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Ve Rotary, Adana’da Eğitim İçin İş Birliği Yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN