Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Can Dostlar Unutulmadı

Giriş Tarihi: 19.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
’da Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) üyeleri, bayramda barınak ziyaretleri ve sokak beslemesi yaparak hayvanları unutmadı.
İlk olarak Adana Büyükşehir Barınağı ve sonrasında Çukurova Belediyesi’ne ait barınağı ziyaret eden ve sokak hayvanları ile kucaklaşan KİHAYKO üyeleri, barınak ziyaretlerinin ardından sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanları besledi.
KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım, Türkiye’nin pek çok bölgesinde bayram boyunca hayvan barınaklarının kapalı olduğunu ve bazı belediyelerin bayram boyunca barınaklarda personel bulundurmaması sebebiyle bakımsızlık ve açlıktan binlerce hayvanın barınaklarda ölüme terk edildiğini söyledi.
Her hayvansever gönüllünün yaşadığı bölgedeki barınakları bayram boyunca ziyaret ederek sokak hayvanlarına sahip çıkması gerektiğini belirten Yıldırım, belediyelerin bayram boyunca barınakları kapalı tutmasının yasal olmadığını ve 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile yaşam hakları güvence altına alınan sokak hayvanlarının barınaklarda ölüme terk edilmesine izin verilmemesi gerektiğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Dostlar Unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN