AK Parti Milletvekili Küçükcan: “Milletimiz Korkutularak Sindirilmek İsteniyor"

Giriş Tarihi: 21.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, "Terörle milletimiz korkutularak sindirilmek isteniyor" dedi.
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan yaptığı açıklamada, Suruç’ta meydana gelen bombalı saldırıyı kınayarak, “Birileri korkuyu üretiyor, terör taşeronları ise jelatinle ambalajlıyor, Türkiye düşmanları da bunu pazarlıyor. Kısaca terörle milletimiz korkutularak sindirilmek isteniliyor. Çünkü terör ateşi ile oyun kuranlar, insanların düşünmesini, akıllıca kararlar vermesini engellemenin en iyi yolunun korkutmak olduğunu çok iyi biliyorlar. Korkunun tam karşı kutbuna bu ülkenin evlatları umudu koyduğu zaman korku ticaretinin neye hizmet ettiğini daha net bir şekilde anlayacaktır. Düşmanlığın ve çatışmaların varlığı ile keskin ideolojiler, kendilerine yandaş sağlayarak kendinden olmayana düşmanlık sağlamak için zemin oluştururlar” şeklinde konuştu.
Milletvekili Küçükcan, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Türkiye çoğu kimsenin hala anlayamadığı, kimilerinin de kabullenmek istemediği çok keskin bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Artık ömrünü tamamlayan statüko ve onun sahipleri, tarihi belirleyen aktörler olmaktan çıkmaya başlayınca, milletin karşısına farklı modellerle çıkmaya çalışıyor. Eski düzenlerin çöktüğü her kritik dönemde olduğu gibi, eski düzenin sahipleri bu değişime var güçleri ile direniyor, ayrıcalıklarını korumak için bulabildikleri her çareye başvuruyor ve her yolu mübah sayıyorlar. Suruç’ta yaşanan terör eylemi buna en iyi örnektir. Korku ticareti işte bu eski düzenin ayakta durmaya çalışan sahipleri tarafından sahneleniyor. Terör aracılığıyla korkuyu üretenler bir tek amaca hizmet ediyor. Değişimi durdurmak ve eski düzene geri dönüşü sağlamaktır.
Geleceğe dair umutlarımızın dayanağı olan demokrasi ve özgürlükler, terör aracılığıyla her ne kadar bizi bekleyen tehlikenin sebebi olarak gösterilmek istense de, bunun tam tersi bir sistemle yeni Türkiye’ye doğru yürüdüğümüz artık Türkiye’ye hakim bir anlayıştır.
Demokrasinin ve özgürlüklerin 13 yıldır oluşturduğu özgüvenle, korku tacirlerini ve oyuncularını milletçe, birbirimize sahip çıkarak gündemden düşürmeliyiz. İmtiyazlarını kaybeden eski Türkiye heveslilerinin korkularını terörün her türlüsüne lanetler yağdırdığımızı ve aydınlık geleceğe ayak bağı olan karanlığı aşmaya kararlı olduğumuzu çok net bir şekilde göstermeliyiz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Milletvekili Küçükcan: “Milletimiz Korkutularak Sindirilmek İsteniyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN