Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASKİ’den Hayal Park Civarına Yeni Kanalizasyon Hattı

Giriş Tarihi: 22.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
ASKİ’den Hayal Park Civarına Yeni Kanalizasyon Hattı
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), her yağışta sel baskınları yaşanan Hayal Park civarında da çalışma başlattı. ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, bölgedeki nüfus artışını dikkate alarak kanalizasyon hatlarını hem yenileyip hem de kapasitelerini arttırdıklarını belirterek "Sorunu çözmeye kararlıyız" dedi.
Çukurova İlçesine bağlı Toros Mahallesi’nde bulunan Hayal Park civarında toplam 420 metre uzunluğunda kanalizasyon hattının yenilenme çalışmaları sürüyor. 400 mm ve 600 mm çapındaki beton boruların kullanılacağı çalışma sayesinde vatandaşların yaşadığı problemlerin ortadan kalkması planlanıyor.
Çalışma hakkında bilgi veren Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rahmi Pekar, her zaman vatandaşların daha temiz bir ortamda yaşamasını amaçladıklarını ifade etti. Genel Müdür Pekar sözlerini şöyle sürdürdü:
‘’Yapılan çalışmalarda mahallelerin nüfus artış hızını göz önünde bulundurarak sağlam bir altyapı oluşturmaya çalışıyoruz. Kanalizasyon hattının yetersiz olduğu yerlerde ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Eski hatlar yenileniyor. Hayal Park civarında hedeflenen 420 metrelik kanalizasyon hattı yenilendikten sonra bugüne dek yaşanan sıkıntılara son vermeyi amaçlıyoruz. Orası yoğun bir bölge. Altyapıyı o yoğunluğu kaldıracak hale getirmeliyiz. Kararlıyız, Adana’nın kanalizasyon ve içme suyu problemini tamamen çözeceğiz.’’
Kanalizasyon hattı yenileme çalışmasının Temmuz ayı içerisinde tamamlanması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ’den Hayal Park Civarına Yeni Kanalizasyon Hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN