Karataş’ta Sokak Hayvanları İçin Barınak

Giriş Tarihi: 22.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Karataş’ta Sokak Hayvanları İçin Barınak
’ya bağlı Karataş ilçe Belediyesi ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) heyeti arasında yapılangörüşmede sahipsiz sokak hayvanları için önemli kararlar alındı.
Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal’ın makamında gerçekleşen toplantıda; ilçede yıllardan bu yana süren sahipsiz sokak hayvanları sorununa ilişkin çözümler masaya yatırıldı.
KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım tarafından dernek adına Karataş Belediyesi’ne acil çözüm önerisi sunuldu. KİHAYKO’nun Karataş Belediyesine sunduğu öneri paketinde, öncelikli olarak acilen Karataş ilçesine sokak hayvanları için barınak yapılması, sokaktaki hayvanların toplanarak kısırlaştırma ve tedavilerinin yapılarak rehabilite edilmeleri, belirli bölgelerde su ve besleme odakları oluşturulması konuları yer aldı.
Tüm önerileri olumlu bulan Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal; kurmaylarına acilen barınak için yer tespiti yapılması ve sunulan önerilerin hayata geçirilmesi talimatını verdi.
KİHAYKO Yönetimi ile Karataş Belediyesi’nin barınağın yapılacağı alanı belirlenmesinin ardından dernek yönetimi ve temsilcileri Karataş ilçesinden ayrıldı.
Karataş ilçesindeki bu olumlu gelişmelerden sonra açıklama yapan KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, Karataş ilçesinde yıllardan bu yana sokak hayvanları sorununun ciddi bir tehlike arz ettiğini ve bugüne kadar görev yapan belediye başkanlarının bu konulara duyarsız kaldığını hatırlatarak Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal’ın olumlu yaklaşımının kendilerini çok sevindirdiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karataş’ta Sokak Hayvanları İçin Barınak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN