Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Büyük: "Gazetecilik Ve Basın Özgürlüğü Demokrasimizin Olmazsa Olmazıdır"

Giriş Tarihi: 23.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 12:47
Valisi Mustafa Büyük "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı"nı yayınladığı mesaj ile kutladı.
Gazetecilik mesleğinin, demokrasinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi adına hayati önem taşıdığına vurgu yapan Vali Büyük kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Bilindiği üzere Türk Basınında Sansürün kaldırıldığı gün olan 24 Temmuz, her yıl ‘Gazetecilik ve Basın Bayramı’ olarak kutlanmaktadır. Toplumun haber alma özgürlüğünü sağlayan, kamuoyu adına soran, sorgulayan, araştıran ve irdeleyen, halkın aydınlatılması ve bilgilendirilmesi adına üstlendiği önemli misyon ile basın ve gazetecilik mesleği; Demokrasimizin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi adına hayati bir görevi yerine getirmektedir.
Özgür basın, özgür toplum olma yoluna uzanan merdivenin en önemli basamaklarından biridir. Basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü olarak kutlanan ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ dolayısıyla, vurgulamak istiyorum ki; zor şartlar altında görevlerini en iyi şekilde ve özveriyle yerine getiren tüm yazılı, görsel ve işitsel Basın ve Gazetecilik mesleği mensuplarımızın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına yürekten inanıyor, tüm basın mensuplarımızın ‘24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Büyük: "Gazetecilik Ve Basın Özgürlüğü Demokrasimizin Olmazsa Olmazıdır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN