Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünüvar: "Türkiye’yi Kaplayan Belirsizlik Bulutu, 1 Kasım’da Dağılacak"

Giriş Tarihi: 8.10.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 10:11
Ünüvar: Türkiye’yi Kaplayan Belirsizlik Bulutu, 1 Kasım’da Dağılacak
AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, 7 Haziran gecesinden itibaren Türkiye’yi kaplayan belirsizlik bulutunun, 1 Kasım’dan sonra dağılacağını söyledi.
AK Parti Çukurova İlçe Başkanlığında teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Ünüvar, şu anda Türkiye’de iktidara gelme ihtimali olan tek partinin AK Parti olduğunu belirtti. Diğer partilerin iktidara gelme çabasının dahi olmadığını vurgulayan Ünüvar, "Kılıçdaroğlu oy oranlarını açıkladı; yüzde 29. Yüzde 29’la zaten iktidar olunmaz. MHP’nin öyle bir çabası yok. 1 Kasım’ı görmeden MHP’ye ’yüzde 16’ya razı mısın?’ desen, herhalde ’razıyız’ derler. Çünkü onlar da biliyorlar ki yüzde 16’yı bu ortamda yakalayamayacaklar. Diğer parti, herkesin ortak bir şekilde barajı atlatma koalisyonuyla barajı geçen, yüzde 13’lük tarihi oy oranını yakalayan, ama bu fırsatı heba eden, hem de seçim den sadece 15-20 gün sonra heba eden siyasi enkaz konumunda. HDP, şu anda bir siyasi enkaz konumundadır. Bir yandan PKK’yla, PYD’yle ilişkilerini tam olarak ortaya koyamamış, izah edememiş, teröre açıkça karşı olduğunu ifade edememiş, etmekten imtina etmiş, öbür yandan ’ben Türkiye partisiyim’ düşüncesiyle oy aldığı kitleye bunun hesabını verememiş garip bir siyasi oluşumdur. 1 Kasım’da da o aldığı oy oranını hayalinde bile göremeyecektir" dedi.
AK Parti’nin, 7 Haziran’daki seçimin sonuçlarını çok iyi değerlendirdiğini, bunu da gerek beyannamesiyle gerekse parti mensuplarının 1 Kasım’a aşkla sarılmasıyla ortaya koyduğunu ifade eden Ünüvar, şöyle devam etti:
"1 Kasım seçimi, sadece AK Parti’nin seçimi olmanın ötesine geçmiştir. Bu seçim, sadece bizlerin milletvekili olması seçimi değil, sadece AK Parti’nin iktidara gelip gelmeme seçimi de değil. Bakınız belirsizlik ortamında birisi savaş tamtamları çalıyor. Öbürü terörle bizi durdurmaya çalışıyor. Bir kısmı elindeki ekonomik enstrümanları kullanarak ülkenin daha zora gitmesini gönlünden geçiriyor. Bütün bunlar belirsizliğin ortaya koyduğu problemler. 1 Kasım’dan itibaren inşallah 7 Haziran gecesinden sonra Türkiye’yi kaplayan o belirsizlik bulutu dağılacaktır."
Toplantıda, Milletvekili Adayı Müberra Kara ve Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak da birer konuşma yaptı.
Bu arada, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan’la birlikte, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde böbrek nakli olan bir hastayı ziyaret etti. Ünüvar, hastanede ilk kez yapılan böbrek nakli ameliyatıyla sağlığına kavuşan hastaya "geçmiş olsun" dileklerini ilettikten sonra hastane personeliyle öğlen yemeği yedi.
Ünüvar, daha sonra eşi Sare Ünüvar’la birlikte, Umudum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ünüvar çifti, burada eğitim gören engelli öğrencilerle sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Ünüvar çifti, öğrencilerin de yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Ünüvar çifti, Umudum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ardından Seyhan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundu. Bazı huzurevi sakinleri, samimi bir ortamda geçen sohbet sırasında Ünüvar çiftine, şiir okuyup şarkılar söyleyerek sürpriz yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünüvar: "Türkiye’yi Kaplayan Belirsizlik Bulutu, 1 Kasım’da Dağılacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN