Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Okul Sporları Tertip Komitesi Belirlendi

Giriş Tarihi: 20.10.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 11:57
Adana’da Okul Sporları Tertip Komitesi Belirlendi
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, tesis ve deneyimli personelle yeni sezonda okul sporlarında hiçbir aksama yaşanmayacağını söyledi.
Ataşbak, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Başkanlığı’nın 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı genel yarışma talimatı gereğince yeni sezonda görev yapacak tertip komitesini oluşturduklarını belirtti.
3 yıldır okul sporlarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün başarıyla yürüttüğünü, bünyelerinde “Okul Sporları Bürosu” oluşturduklarını ifade eden Ataşbak, konuşmasında şunlara yer verdi:
“Geçen sezon 37 branşta, iki bin 95 okuldan 15 bin 21 lisanslı sporcu ile toplam 3 bin 114 müsabaka gerçekleştirildi. Okullara daha iyi hizmet verebilmek için Okul sporları Koordinatörü Spor Uzmanı Nida Kaya’nın gözetiminde 3 görevliyle birlikte oluşturduğumuz birim, Milli Eğitim İl Spor Müdürlüğü ile koordineli çalışarak okulların tüm sorununun çözümüne yardımcı oluyorlar. Duyarlı beden eğitimi öğretmenlerinin de katkılarıyla sistem oturdu. Başarıyı çocuklarını spora yönlendiren duyarlı veliler sayesinde yakaladık. Sporun tabanı ve temelini oluşturan okul sporlarına yöneticilerin daha çok önem vermesini arzuluyoruz. İşte o zaman hem kentimiz hem de ülkemizde spor istenilen seviyeye gelecektir.”
Geçen sezon Türkiye finallerinde, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi güçlü illerin takımlarına rağmen ferdi ve takım sıralamasında 13 birincilik elde ettiklerini, Çobanoğlu Lisesi’nden milli ve rekortmen sporcular Demet Parlak ile Farabi Anadolu Lisesi’nden Cem Zeki Tenekebüken’in sırıkla atlamada yeni Türkiye rekoru kırdığını ifade eden Ataşbak, yeni sezonda kentteki okulların daha önemli dereceler elde edeceklerine inandığını belirtti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ataşbak’ın başkanlığında okul sporları organizasyonu tertip komitesi şu isimlerden oluştu:
Halit Yılmazel (Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü), Abdulhalık Demir (İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı), Kamil Dikici (Okul Sporları Adana İl Temsilcisi), Nida Kaya (Gençlik Hizmetleri Okul Sporları Koordinatörü), Hanifi Altun, Muhsin Yolcu ve Tayyar Gider (Beden Eğitimi Öğretmeni)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana’da Okul Sporları Tertip Komitesi Belirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN