Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da, “Kudüs Ve Mescid-i Aksa” Konulu Konferans

Giriş Tarihi: 20.2.2015 23:28
İHH Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kudüs ve Mescid-i Aksa” konulu konferans, İHH Genel Başkanı Av. Fehmi Bülent Yıldırım tarafından verildi.
İHH Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen “Kudüs ve Mescid-i Aksa” konulu konferansa, İHH Genel Başkanı Av. Fehmi Bülent Yıldırım, İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen, STK temsilcileri, dernek başkanları ve iş adamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Konferans öncesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve konferansta desteği geçen herkese teşekkür edildi.
Düzenlenen konferans, Kur’an tilavetiyle başladı. Daha sonra konuşan İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, “Kudüs bize hiç de uzakta değil, elimizi uzattığımızda dokunabilecek kadar yakın. Ancak ne yazık ki, iç dünyamızdan o kadar uzaklaştırmışız ki bu mukaddes beldeden habersiz yaşıyoruz. Bugün Kudüs mahzun, boynu bükük, kopuk ve bölünmüş hayatlar hüküm sürüyor burada. Ne zaman Filistin meselesi olsa vicdanlarımız bize şu soruyu soruyor, bu vahşeti bu zulmü kim durduracak. Huzuru zevk ve sefada arayan insanlar mı yoksa mezhep ve cemaat taassubuyla paramparça olmuş bu ümmet mi kurtaracak” dedi.
İHH Genel Başkanı Av. Fehmi Bülent Yıldırım ise, “Size bir müjde vereyim. Bu İsrail’in nüfusu ne kadar, 6-7 milyon değil mi. Vallahi billahi şu anda dünyada sırf Mavi Marmara Gemisi’ne binmek için 12-13 milyon olur İsrail’in iki katı olur gerekirse gidip İsrail’i tükürüğüyle boğar Allah’ın izniyle. Bunlar korkak adamlar. Bunlar silahlarıyla silahsız insanlara saldırdılar. 10 kardeşimizi şehit ettiler. Ama zannediyorlar ki biz korkacağız. Allah’ın izniyle korkmayacağız. Siyonizm yıkılana kadar, Mescid-i Aksa özgürleşene kadar bu mücadele devam edecek, bu yaptıklarının hesaplarını da verecekler” diye konuştu.
Yapılan konuşmalarına ardından konferansta emeği geçenlere plaket takdim edildi. Plaket takdimi sonrası Grup Yürüyüşü tarafından ilahi ve ezgiler seslendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman’da, “Kudüs Ve Mescid-i Aksa” Konulu Konferans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN