Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aydın’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 6.3.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:55
Aydın’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar günü ile ilgili yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarının kadına verdiği öneme dikkat çekti.
Grup Başkanvekil Ahmet Aydın, AK Parti iktidarının kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yaptığını ifade ederek, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.
Aydın açıklamasında, “Özellikle son yıllarda yapılan çalışmalarla, hukuki ve toplumsal alanda atılan adımlarla kadınlarımız demokratik ve sosyal haklarını kazanmalarının yanı sıra sahip oldukları yüksek erdem ve sorumlulukla geleceğimiz için bizlere umut ve güven vermektedir.
Özellikle, AK Parti iktidarı ve hükümetleri döneminde Türkiye’de kadınlara sağlanan pozitif ayrımcılık ve kadın haklarının sağlamlaştırılması yönünde atılan adımlarla, anayasal anlamda ve yine kanunlar kapsamında yapılan düzenlemeler ve değişikliklerle ayrımcılığı önlemeye yönelik pek çok adım atıldı ve atılmaya da devam edecektir.
Yine en büyük arzumuz kadınların yurt ve dünya genelinde hayatın her alanında ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel olarak çok daha iyi ve üst noktalara gelmesini görmektir.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tüm dünyada ve ülkemizde kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir hayat özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, bu vesileyle; tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ederim” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN