Kahta Fen Lisesinde Ergenlik Semineri

Giriş Tarihi: 23.3.2015 09:08 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 10:35
Kahta Fen Lisesinde Ergenlik Semineri
Valiliği tarafından başlatılan "Erdemli ve Başarılı Birey Projesi” kapsamında Kahta Fen Lisesi uyguladığı projelerle örnek olmaya devam ediyor.
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde, Adıyaman Valiliği tarafından başlatılan projelere hız kesmeden devam eden Kahta Fen Lisesi, son olarak okuldaki kız öğrencilerine yönelik ergenlik dönemi ile ilgili bir seminer düzenledi.
Okul idaresi tarafından yapılan açıklamada, öğrencilerini akademik açıdan olduğu kadar sosyal, kültürel açılardan da yetiştirmeye çalıştıkları ifade edildi. Okul idaresi tarafından çalışmalarına ara verilmeden devam ettiği belirtilerek, “Proje kapsamında şu ana kadar sosyal sorumluluk projelerine, spor müsabakalarına, personel kaynaşmalarına, öğrenci-personel kaynaşmalarına, çeşitli yarışmalara, öğrencilere yönelik seminerlere, velilere yönelik seminerlere, veli ziyaretlerine, meslek tanıtım günlerine, öğretmenlere yönelik seminerlere, değerler eğitimine ve bunlar gibi birçok faydalı etkinliğe imza atan okul yönetimimiz son olarak kız öğrencilere yönelik ergenlik dönemi ile ilgili bir seminer organize etti” denildi.
Psikolojik Danışman Serpil Kaya tarafından okulun çok amaçlı salonunda iki seans şeklinde planlanan seminerlerin ilki dokuzuncu ve onuncu sınıfta öğrenim gören kız öğrencilere verildi. Sunu, anlatım ve soru-cevap şeklinde geçen seminerin bu yaştaki bütün öğrencilere verilmesinin gerekli olduğunu söyleyen Psikolojik Danışman Serpil Kaya, seminer esnasında öğrencilerin anlatılanları can kulağıyla dinlediklerini ve aklına takılanları da gönül rahatlığıyla kendisine sorduklarını ifade etti.
Bir sonraki seminer on birinci ve on ikinci sınıfta öğrenim gören kız öğrencilere yönelik olacak. Önümüzdeki günlerde erkek öğrencilere de yönelik seminerler verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahta Fen Lisesinde Ergenlik Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN