Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaralı Kaya Kartalı Tedavi Edilecek

Giriş Tarihi: 26.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Yaralı Kaya Kartalı Tedavi Edilecek
’ın Tut ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde kanadı kırık halde bulunan kaya kartalı tedavi edilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Adıyaman’ın Tut ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde, Nazım Doğan tarafından sol kanadı kırık olduğu öğrenilen kaya kartalı tel örgülere çarpmış halde bulundu. Adıyaman Üniversitesi Öğrencisi Mehmet Emin Güvenç ile birlikte Nazım Doğan, yaralı kaya kartalını Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne getirerek yetkililere teslim ettiler.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İsmail Kozan, görevli veteriner hekim tarafından tedavi edilecek olan yaralı kartalın iyileştikten sonra tekrar doğaya bırakılacağını kaydetti.
Nazım Doğan, tel örgülere çarpmış ve uçamaz halde buldukları kartalı bir gün etle besledikten sonra yetkililere teslim ettiklerini ifade etti.
Mehmet Emin Güvenç ise, örf ve adetlerimizin yanı sıra dinimizde de yaralı hayvan veya insana yardım etmenin önemli olduğunu kaydederek, yaralı kartalın sağlığına kavuşması ve tekrar doğaya salınmasını istediklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaralı Kaya Kartalı Tedavi Edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN