Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Sadece Tut İlçesi’nde Yapılıyor

Giriş Tarihi: 27.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
Adıyaman’da Sadece Tut İlçesi’nde Yapılıyor
’ın Tut İlçesine bir sivil toplum kuruluşu ve Belediye öncülüğünde Yaşlı Bakım ve Engelli Rehabilitasyon Merkezi kuruluyor.
Tut Çekmesi Tut İçin Elele Derneği ile Tut Belediyesi işbirliğinde yapılacak olan Yaşlı Bakım ve Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli Nisan ayı sonunda atılacak. Projesi çizilen ve 1 milyon 426 bin 232 TL’ye mal olacak olan merkez, Adıyaman’da ilk olacak.
40 yatak kapasiteli olan merkez son derece modern bir şekilde dizayn edilecek. Her odada tuvalet ve banyo, engelli ve yaşlılara uygun şekilde dizayn edilmiş fizik tedavi ve egzersiz odaları bulunuyor.
Binanın bodrum katına 500 kişi kapasiteli konferans salonu yapılacak olan merkezin yerine hayırsever bir vatandaş bağışladı.
Belediye Başkanı Cemal Avcı, Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılacak olan merkez ile ilgili sivil vatandaşların yanında kamu yardımlarına da ihtiyaç duyacaklarını belirtti.
Vali Mahmut Demirtaş ve Milletvekillerinin projeye sahip çıkmasıyla, Tut ilçesine yakışan ve bölgeye hitap eden bir merkez yapılacağını kaydeden Başkan Avcı, “Mayıs ayından önce temelini atmayı planladığımız merkezimizin biran önce hizmete açmak istiyoruz. Tut Çekmesi Tut İçin Elele Derneği Başkanı Bayram Ertuğrul başta olmak üzere tüm Tutlular projenin hayata geçmesi için seferber oldu. Sürekli başkalarının ilgisine ve yardımına muhtaç, kimsesiz veya yalnız kadın, erkeklerin veya evli çiftlerin durumlarını ve geleceklerini koruma altına almak istiyoruz. Doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık, kaza sonucu kalıcı veya geçici olarak bedensel ve zihinsel fonksiyonlarını yitirmiş yurttaşlarımızın kapasitelerini belirleyerek; fiziksel, psikolojik, sosyal ve bedensel olarak tedavi edilmeleri için gerekli ortamı sağlamak istiyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman’da Sadece Tut İlçesi’nde Yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN