Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sincik’te Okul Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Düzenlendi

Giriş Tarihi: 27.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
Sincik’te Okul Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Düzenlendi
’ın Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Amirliği tarafından okul servis şoförlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Sincik Hüseyin Çelik Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen seminere, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Özelmiş, İlçe Emniyet Amirliği Trafik Şubede görevli Polis Memuru Uğur Demir ve servis sürücüleri katıldı. Sincik İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Özelmiş, yaptığı konuşmada öğrenci servis sürücülerinin önemli bir iş yaptıklarını belirterek, servis sürücülerinin öğrencileri okullarda nöbetçi öğretmene teslim edinceye kadar sorumluluk taşıdıklarını vurguladı.
Özelmiş, "Araçlarınıza koltuk sayısından fazla öğrenci bindirmeyiniz. Öğrencileri ayağa kaldırıp yerine sivil yolcu bindirmeyiniz. Araçlarda kesinlikle sigara içmeyiniz. Önce kendiniz emniyet kemerinizi takınız, öğrencileri de kemer takma konusunda uyarınız. Trafik kurallarına uyunuz, uyumayanları da mutlaka uyarınız” dedi.
Trafik Şubede görevli Polis Memuru Uğur Demir ise, sürücülere taşıma işlerinde çalışanlar, taşıtlarda aranacak şartlar, taşımacılığın yükümlülüğü, sigorta ve denetim konularında bilgi verdi. Seminerde ayrıca cezai ve hukuki hükümler ile taşıyıcı firma veya şahısların uyması gereken şartlar, okul servis araçlarında bulunması gereken özellikler, köylerde toplama merkezi belirlenmesi, araç iniş ve binişlerde öğrencilere nezaret edilmesi gibi konularda servis şoförlerini bilgilendirerek, aksi durumlarda cezai işlemin yapılacağını söyledi.
Ayrıca Servis şoförlerine trafik kurallarına uymadığı için kaza yapan öğrenci servisleri ile ilgili basından çıkan haberlerden oluşan kaza videoları izletildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincik’te Okul Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN