Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’Ben Bugün Polis Oldum Anne’ İsimli Proje Gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 06:20
’Ben Bugün Polis Oldum Anne’ İsimli Proje Gerçekleştirildi
Polis Teşkilatının kuruluşunun 170. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında polisler Mental Reterdasyon (MR) rahatsızlığı olan öğrenciler ile biraraya geldi.
’da ki okullarda eğitim gören Mental Reterdasyon (MR) rahatsızlığı olan öğrencilerine yönelik uygulanan ’Ben Bugün Polis Oldum Anne’ isimli proje kapsamında öğrenciler polis memurlarıyla bir araya gelerek güzel vakit geçirdi. Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ile Adıyaman Polis Eşleri Kaynaşma-Yardımlaşma Derneği (PEKAY) tarafından Mental Reterdasyon (MR) rahatsızlığı olan öğrencilerin kendilerini daha iyi hissedebilmesi, mutlu bir gün geçirmesi ve toplumda birey oldukları düşüncesinin pekiştirilmesi ve zihinlerdeki polis algısının iyileştirilmesi amacıyla ’Ben Bugün Polis Oldum Anne’ isimli proje hayata geçirildi.
Gerçekleştirilen proje kapsamında 14 çocuk, önce Çocuk Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Burada polis memurlarıyla bir araya gelen çocuklar, çocuk polisinin hangi konularda görevli olduklarını öğrendiler. Çocuklara, polis yelekleri giydirildi. Daha sonra Fatih Polis Merkezini gezip daha sonra Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner’i makamında ziyaret etti. Yapılan ziyaret sonrası çocuklar MOBESE binasını gezerek burada polislerin görevlerini ve MOBESE binasında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Çocuklar geçirdikleri güzel dakikalar sonrasında polis evinde polis memurlarıyla beraber yemek yedi.
Yenilen yemek sonrasında çocuklara Adıyaman İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ile Adıyaman PEKAY Derneği Başkanı ve İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner’in eşi Ayşe Salmaner tarafından çeşitli hediyeler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Ben Bugün Polis Oldum Anne’ İsimli Proje Gerçekleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN