Anadolu Lisesinde Sınavlarda Derece Alan Öğrenciler Ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 2.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 21:51
Anadolu Lisesinde Sınavlarda Derece Alan Öğrenciler Ödüllendirildi
’ın Gölbaşı Anadolu Lisesinde 2014-2015 eğitim öğretim yılında da eğitimde verimliliği ve öğrenci başarısını arttırmak adına çeşitli etkinlere devam ediliyor.
Bunlardan birisi de 2015 YGS ile okul bünyesinde ve Türkiye genelinde yapılan deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi oldu. İlçe ve okul genelinde eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve öğrenci başarısının arttırılması için duyarlı veli ve öğretmenlerin maddi destekte bulunmasıyla alınan çeşitli hediyeler, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Memet Köseler ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Müslüm Ayaz’ın da katılımıyla yapılan törende başarılı olan öğrencilere verildi.
2015 YGS’de okul birincisi olan Mesut Alkan bir dizüstü bilgisayarla ödüllendirilirken okul ikincisi Kübra Kayci, okul üçüncüsü Yunus Özdemir ve TM Alan birincisi Meryem Doğan’a kol saat verildi. Yapılan deneme sınavlarında 11.Sınıfların birincisi Zeliha Akbulut, ikincisi Mustafa Uyanık ve üçüncüsü Eylem Korkmaz, 10.Sınıfların birincisi Nermin Dilara Kabakçı, ikincisi Serkan Karagöz, üçüncüsü Hatice Kaçar, 9.Sınıfların birincisi Şule Ece Emeröz, ikincisi Zehra Doğan, üçüncüsü Mehmet Yaşar Kaya çeşitli ödüllerle ödüllendirildi.
Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Veysel Bilen, "Her ilçede ve her ilin her semtinde marka bir okul olmalı ki oradaki veliler, iyi olan öğrencilerini dışarıya göndermek zorunda kalmasınlar; çocuklar da o yaşlarda ailesinden ayrı kalmasınlar. Bu nedenle öğrencilerin moral ve motivasyonunun arttırılması, aidiyet duygularının gelişmesi için ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Gölbaşı’nın sanayi ve fabrikasının olmaması okulların önemini daha da artırıyor çünkü okullar bir yerde fabrika görevi görüyor yani gençlerimizin birer meslek sahibi olmasında onlara çok büyük katkıda bulunuyor. Bu ödüllerin alınmasında maddi destek sağlayan duyarlı tüm velilerimize ve törenimize katılarak bizleri onurlandıran İlçe Milli Eğitim Müdür Vekilimiz ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüze, öğrencilerimizin yetiştirilmesinde emeği geçen tüm fedakâr öğretmenlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Derece alan bu öğrencilerimizi başarılarından dolayı tek tek kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Diğer öğrencilerimizin de aynı başarıyı yakalamasını bekliyor, bunun için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz” dedi .
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Lisesinde Sınavlarda Derece Alan Öğrenciler Ödüllendirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN