Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Prof. Dr. Gündüz’ün Avukatından Açıklama

Giriş Tarihi: 3.4.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Prof. Dr. Mustafa Gündüz, avukatı aracılığıyla ‘Yasaklarla Anılan Eski Rektör Gündüz, Yeniden Aday’ başlıklı haberle ilgili açıklamada bulundu.
Av. Abdurrahman Gündüz açıklamasında, “Prof. Dr Mustafa Gündüz rektörlüğü döneminde AK Parti hükümeti ile hiçbir zaman karşı karşıya gelmemiştir. Aksine hem AK Parti Milletvekilleri hem de hükümet tarafından sürekli desteklenmişti. Bütün projelerinin onaylanması bu uyumlu çalışmanın göstergesidir.
Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen operasyon sonucunda birçok üniversite personeli ve rektör hakkında soruşturma başlatılmış, bu soruşturmalara YÖK tarafından izin verilmiştir. Açılan ihalelere fesat karıştırma davalarının tamamından Mustafa Gündüz ve üniversite personelleri beraat etmiştir. Ayrıca Prof. Mustafa Gündüz’e YÖK tarafından 6 ayrı iddiadan 6 ayrı disiplin cezası verilmiş, itiraz ve açılan idari davalardan sonra Adana 1. İdare Mahkemesi tarafından bütün disiplin cezaları esastan iptal edilmiş, bu kararlarda Danıştay tarafından onaylanmıştır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Prof. Dr. Gündüz’ün Avukatından Açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN