Memur-sen’den ‘Bir Milyon Üye İçin, Bir Milyon Fidan’

Giriş Tarihi: 7.4.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
Memur-sen’den ‘Bir Milyon Üye İçin, Bir Milyon Fidan’
Memur-Sen Temsilciliği ‘Bir Milyon Üye İçin, Bir Milyon Fidan’ kampanyası kapsamında fidan dikti.
Memur-Sen Adıyaman Temsilcisi Nevzat Dişbudak ve bağlı sendikaların başkanları ile üyeler ‘Memur-Sen Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı’ oluşturdu. Merkeze bağlı Kuyulu Köyü bölgesinde dikilen fidanlar ile hatıra ormanı oluşturdu.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Nevzat Dişbudak, “Bizler büyük Memur-Sen camiası olarak, her alanda aziz milletimize hizmet götürmeye devam ediyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yaptığımız iş birliği protokolü kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde ‘Memur-Sen Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı’ oluşturmak için, ‘Bir Milyon Üye İçin Bir Milyon Fidan’ projesinin Adıyaman ayağını hep beraber gerçekleştireceğiz. Memur-Sen olarak, çevreye karşı duyarlılığı artırma adına, böyle bir etkinliği düzenlemekten son derece mutluyuz, gururluyuz. Bu anlamlı organizasyona aktif olarak katıldığınız için siz değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum.
Hassasiyetinizle kök salacak bu fidanlar, büyük medeniyetimizin de inşallah sembolleri olacaktır. Bizim kültürümüzde her kim bir ağacı dikerse, onun gölgesinden insanlar, canlılar istifade ettikçe, fidanı diken kişinin amel defterine sevap yazılır. Artık Memur-Sen bu meşaleyi yakmış oldu. Bu örnek davranışın diğer sendikalara da taşınmasını temenni ediyoruz. Biz Mehmet Akif İnan’ın kurduğu bir sendikayız. Bu yıl vefatının 15’inci yıldönümü. Bizim kültürümüzde kanaat önderleri, bize yaşatma medeniyetini miras bıraktılar. Yaşatma ideali düşüncesiyle kardeşliğimizin yeniden pekişmesi için çözüm sürecini, millet iradesinin yeninde tesisi için yeni anayasayı önemsiyoruz. Yaşatma ideali düşüncesiyle, ’Bir Milyon Üye için Bir Milyon Fidan’ protokolü kapsamında Adıyaman’da on bin fidan dikerek bu ideali hayata geçiriyoruz. Ağaçlarımız, milletimiz ve değerlerimiz yaşasın diye bir milyon fidan dikimini hayata geçiriyoruz. Bu faydalı işlerin aratarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur-sen’den ‘Bir Milyon Üye İçin, Bir Milyon Fidan’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN