Belediyesi’nden Kutlu Doğum Etkinliği

Giriş Tarihi: 11.4.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 21:52
Adıyaman Belediyesi’nden Kutlu Doğum Etkinliği
Hz. Muhammed’in (sav) Kutlu Doğumu münasebetiyle, Belediyesi tarafından etkinlik düzenlendi.
Adıyaman Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Mimar Sinan ve Üsküdar Bilgi ve Kültür Evleri ile Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) tarafından organize edilen ‘O, Âlemlere Rahmet, Âlem Ona Hasret’ temalı Kutlu Doğum etkinliğine, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Belediye Konferans Salonu’nda icra edilen programa İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Zeynel Özçakmakçı, Mor Petrus Mor Pavlus Kilisesi rahibi Raban Melki Ürek, EBSAD Bilgi Evleri Müdürü Yusuf Sert, Bilgi ve Kültür Evleri Koordinatörü Ebubekir Aytekin, STK temsilcileri, Bilgi ve Kültür Evleri’nin öğretmen ve öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, görsel temalar eşliğinde Peygamber Efendimizi (sav) anlatan sunum yapıldı. Bilgi evleri öğrencileri tarafından tasavvuf müziği dinletisi, şiir ve tiyatro gösterimi sunuldu; ilahiler seslendirildi. Katılımcılara karanfil dağıtıldı. Kısa bir selamlama konuşması yapan Bilgi ve Kültür Evleri Koordinatörü Ebubekir Aytekin, Bilgi ve Kültür Evleri’nin işlevinden bahsetti. Programın sonunda protokol üyelerine çiçek takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman Belediyesi’nden Kutlu Doğum Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN