Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Mekatronik Meslek Alanının Eğitim Kapasitesinin Güçlendirilmesi’ Projesi Tanıtıldı

Giriş Tarihi: 16.5.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 23:28
‘Mekatronik Meslek Alanının Eğitim Kapasitesinin Güçlendirilmesi’ Projesi Tanıtıldı
Üniversitesi Besni Meslek Yüksekokulu tarafından ‘Adıyaman ilinde Mekatronik Meslek Alanının Eğitim Kapasitesinin Güçlendirilmesi’ adlı AB projesi tanıtıldı.
Besni Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya proje sahibi Proje Ortağı Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri, Proje Ortağı Adıyaman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu temsilcileri, Besni Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Haci Arslan, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kasap, Adıyaman’daki Meslek Lisesi Müdürleri katıldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi ile Adıyaman Üniversitesi Besni Meslek Yüksekokulu tarafından imzalanan ‘Adıyaman İlinde Mekatronik Meslek Alanının Eğitim Kapasitesinin Güçlendirilmesi’ isimli proje gereğince eğitim kurumları, ortaklar ve işletmeleri bir araya getirilerek proje bilgilendirilmesi yapıldı.
Proje Koordinatörü Besni Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Hüseyin Kutlu tarafından proje hakkında bilgi verildi.
Kutlu projenin ilk ayağında, Besni Meslek Yüksekokulu Mekatronik laboratuarlarının alt yapısının güçlendirildiği, 100 öğrencinin İstanbul’da Mekatronik fuarına götürüldüğünü kaydetti.
Kutlu, 15 öğretim elemanı ve 15 usta öğreticinin 100 saat dil eğitimi sonrasında 80 saat Almanya’da Mekatronik kapsamında eğitim alacağını ifade etti.
Katılımcı belirlenmesi ve bölüm tanıtımı hakkında görüşmeler yapıldı. Sanayi üniversite işbirliği önemine vurgu yapıldı. Mekatronik bölümünün tanıtımı yapılarak bu alanın önemine vurgu yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Mekatronik Meslek Alanının Eğitim Kapasitesinin Güçlendirilmesi’ Projesi Tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN