Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meslek Lisesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Giriş Tarihi: 18.5.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 16:20
Meslek Lisesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından TÜBİTAK Bilim fuarı düzenlendi.
Adıyaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Fuarda öğrencilerin kendi becerileriyle yaptıkları 57 proje sergilendi.
Yapılan fuar açılışı sonrasında fuar alanına katılan katılımcılar öğretmen ve öğrencilerin birlikte ürettikleri bir birinden güzel teknolojik ürünleri büyük bir hayranlıkla incelediler.
Fuarın açış konuşmasını yapan Adıyaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Küçük, “Fuarda öğrencilerimizin yapmış olduğu 60 esre bulunuyor. Bu eserlerin hepsi de bir birinden ilginç icatlardır. Ben burada tüm öğrencilerimi tebrik ediyorum ve kutluyorum. Fuarımız 5. gün açık olacak, tüm öğrencileri ve vatandaşları bu fuarı gezmelerini bekliyorum” dedi.
AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen ise, “Gerçekten öğrencilerin bu başarısı bizleri son derece memnun etmiştir. İnşallah öğrencilerimize destek verilirse yapmayacakları icat yoktur ve bizlerde bu ilin sorumluları olarak öğrencilerimize gereken desteği sağlamaya çalışacağız. Ben burada tüm emeği geçenlere ve özellikle öğrencilerimizi kutluyorum” şeklinde konuştu.
5 gün açık olacak olan fuarda ayrıca okul yararına kermes de düzenlendi.
Fuarın açılışına AK Parti Adıyaman Milletvekili Adayı Adnan Boynukara, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Adıyaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü Mehmet Küçük, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek Lisesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN