AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Giriş Tarihi: 12.6.2015 20:08 Güncelleme Tarihi: 13.6.2015 00:34
AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı
AK Parti Milletvekilleri Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat, milletvekilliği mazbatalarını aldılar.
Adıyaman Adalet Sarayı’nda Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Şeker tarafından milletvekillerine mazbataları törenle verildi. Mazbata törenine milletvekillerinin yanı sıra İl Başkanı Seyfettin Bilen ve parti yöneticileri katıldı.
Mazbata töreninin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, seçime ilişkin açıklamalarda bulundu.
Ahmet Aydın, “Şehrimizin için, ülkemiz için, milletimizi için inşallah bu mazbatalar hayırlara vesile olur inşallah. AK Parti kurulduğu günden beri milletin istikametinden şaşmadan, hizmetinde olmayı görev addettik. Yeni dönemde yeni Türkiye’nin inşasında milletvekili arkadaşlarımızla birlikte milletin emrinde olacağız. Millet adına milletin sorunlarını çözmek adına görev yapacağız.
Türkiye’de sözde ve kararda milletindir. Milli iradeden ve demokrasiden ödün vermiyoruz. Halkamızın verdiği kararı saygıyla karşılıyoruz. Yine bu kararda birinci parti AK Parti çıktı. En yakın rakibine 16 puan fark atarak, AK Parti milletin temsilcisi oldu. 11 seçimdir AK Parti hayatın içerisinde. Dördüncü genel seçiminde milletin umudu olarak çıkıyorsa AK Partisiz siyaset düşünülemez demektir. AK Parti olmadan millete hizmet edilemeyeceği net görülüyor. Milletin verdiği mesajı yetkili kurumumuzda görüşmeye başladık. İlgili organlarımızda mesajı okumaya çalıştık. Parti içi değerlendirmeler yaptık. Sorumluluktan kaçmadan, yine Türkiye’nin menfaatine olan neyse hiçbir kırmızı şart ileri sürmeden bütün oluşumlarla ilgili samimi bir şekilde sürdüreceğiz. Tek kırmızı çizgimiz milletin çıkarı, Türkiye’nin menfaatidir. Sorumluluktan kaçmadık bundan sonrada asla ve asla kaçmayacağız. Tek başına bizimle olmuyor.
Muhalefetinde sorumlu siyaset yapması lazım ama maalesef muhalefette bunu görmek mümkün değil. Ana muhalefet, milletvekili sayısını azaltmış, oran olarak düşmüş ancak zafer çığlıkları atıyor.
Bizler milletin istikametinden şaşmadan, millet adına faydalı olacak kombinasyon neyse o denklemin içerisinde olacağız.
Dün ne söylenmiş olursa olsun, bu gün gelinen noktada millet bir karar verdi. Bu kararın gereği neyse samimi şekilde bütün partiler sorumlu davranmak zorundadır. Bu seçimde galip çıkan AK Parti olmuştur. Kimseye karşı kırmızı çizgimiz yok. Herkese ve her türlü girişime varız. Ülkenin faydasına olacak yeni umut olabilecek bir hükümet denklemi ortaya çıkar. Herkese eşit mesafedeyiz. Ülkenin menfaatini üstün tutan hangi anlayış olursa o sorumluluğu yerine getiririz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN