Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahtalıların Fakülte Talebi

Giriş Tarihi: 23.6.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 15:26
Kahtalıların Fakülte Talebi
Kahta Gönüllüler Platformu, Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin kendi ilçelerinde kurulmasını talep etti.
Kahta’da faaliyet gösteren 33 sivil toplum kuruluşundan oluşan Kahta Gönüllüler Platformu, yapılan basın açıklamasıyla fakülte talep etti. Platform adına basın açıklaması yapan Yavuz Turan, “Adıyaman Üniversitesi bünyesinde Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi kuruldu. Biz de Kahta Gönüllüler Platformu olarak Adıyaman Üniversitesi bünyesinde açılacak olan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin Kahta ilçemizde kurulmasını talep ediyoruz. Kahta nüfus ve tarım arazileri yönünden Adıyaman’ın verimli tarım arazilerine sahip en büyük ilçesidir. Atatürk Barajı’na sınır olması nedeniyle sulu tarım için en büyük alan Kahta’mızda yer almaktadır. Yine aynı şekilde Kahta seracılık, meyvecilik ile ilgili önemli gelişmelerin yaşandığı bir ilçe konumundadır. Kâhta’nın kuru tarım ambarı durumunda olduğu gözden kaçırılmamalıdır. Son dönemde kurulan nar, zeytin ve badem (14 bin dönüm) bahçeleri göz önüne alındığında bu fakültenin ilçemizde kurulması önem arz etmektedir.
Kâhta MYO’nun Kampus alanında Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin kurulmasına yönelik alt yapı bulunmaktadır. Yine Toprak Mahsulleri Ofisi’nin yeri Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi için şartları çok uygun olan yerlerden bir tanesidir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahtalıların Fakülte Talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN