Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sspe Hastası Alagöz, Yardım Bekliyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Sspe Hastası Alagöz, Yardım Bekliyor
Kızamık virüsünün yol açtığı beyin hastalığı olan Subakut Sklerozan Panensefalit’e (SSPE) yakalanan Murat Alagöz yetkililerden yardım bekliyor.
’ın Kahta ilçesinde ikamet eden Alagöz ailesi çocukları Murat Alagöz için yardım bekliyor. Yakalandığı hastalık nedeniyle 13 yıldır yatağa mahkum olan Murat Alagöz (16), Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde yatıyor. Doktorlar, SSPE hastası Murat Alagöz’ün tedavisinin devam ettirileceği daha uygun bir yoğun bakım ünitesi olan bir hastaneye kaldırılması gerektiğini dile getirerek, tedavinin Ankara’da yapılmasının daha uygun olacağını ifade ettiler.
SSPE hastası Murat Alagöz’ün babası Ramazan Alagöz, oğlunu hastaneye yatırmadan önce bugüne kadar yatağa bağımlı olarak tam 13 yıldır kıpırdamadan yattığını söyledi.
Ramazan Alagöz yaşadıklarını şöyle anlattı:
"1999 yılında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yapmış olduğu kızamık aşısında SSPE hastalığına yakalanan çocuklardan biri de benim oğlum. Hastanedeki doktorlar oğlumun öleceğini söylediler. Oğlum, Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde şuanda yoğun bakım ünitesi yatıyor. Tam 22 gündür bir ümitle yaşıyoruz. Ama durum çok ciddi. Hastanenin Yoğun Bakım Uzmanı Dr Ufuk Yükselir, oğlumun tedavisinin devam edebilmesi için daha uygun bir yoğun bakım ünitesi olan bir hastaneye kaldırılması gerektiğini söyledi. Bu tedaviyi sürdürecek en uygun hastanelerin Ankara’da olduğunu belirtti. Bende tüm imkanlarımı seferber ettim. Ankara’daki bir çok hastaneyi aradım. Ama hastamızı kabul etmediler. Hastanelerin Başhekimleri ile yaptığım telefon görüşmelerinde bana ‘hastanede yerimiz yok’ dediler. Hastamızı yoğun bakım ünitesine alamayacaklarını söylediler."
Sağlık Bakanlığı’nı aradığını ve bir sonuç alamadığını söyleyen Ramazan Alagöz, "Oğlum yoğun bakıma alınmadan önce çevresinde olan biteni, konuşulanları anlıyor ama cevap veremiyordu. Şimdi ise yoğun bakım ünitesinde bitkisel bir hayat yaşıyor. Bir SSPE ailesi olarak çok zor durumdayız. Buradan yetklilere sesleniyorum. Benim oğlum ölüyor. Kimse bir şey yapamıyor. Lütfen yardım edin" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sspe Hastası Alagöz, Yardım Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN