Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahta Müftülük Binası Yenilendi

Giriş Tarihi: 19.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Kahta İlçe Müftülüğü hizmet binası, uzun yıllar sonra kapsamlı bir tadilat yapılarak modern bir yapıya kavuştu.
Kahta İlçe Müftülüğü binası 170 bin TL’ye tadilattan geçirilerek, hizmete sunuldu. Kahta İlçe Müftüsü Burhan Barut, İslami hizmetlerin modern binalarda sunulmasının ve aynı zamanda personele rahat bir çalışma ortamının oluşturulmasının önemli olduğunu vurguladı.
Kahta İlçe Müftüsü Burhan Barut, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Müftülük olarak asıl görevimiz burada İslam’ı en iyi bir şekilde temsil edip ve insanlara İslami bilgileri doğru bir şekilde anlatmaktır. Bizler müftülük olarak bu amaca hizmet ediyoruz.
Müftülüğümüzün binası ilk kurulduğunda çok zor şartlar altında tamamlandı. Hizmet binamız dokuz yüz metrenin üzerindedir. Mevcut binamız eski haliyle çok kötü durumdaydı. Bir müdür masa oturduğunda şef ayakta kalıyordu. Şef oturduğunda müdür ayakta kalıyordu. Vaizlerin tümü bir oda da kalıyordu. Bayan vaizelerin ayrıca bir odası yoktu. Onun için böyle tadilata gerek duyduk. 20 yıldın beri müftülüğümüzün en üst katında dershanenin yatılı kalan öğrencileri vardı. Onlar kendilerine yeni bir bina yapınca oradan çıktılar. Biz o binanın tümünü yaklaşık 170 bin para harcayarak onardık. Eğitim sınıfları ve yatakhane olarak ayırdık. Bütün banyo ve tuvaletler sıfırlandı. Müftülük hizmet binamız, yaklaşık 170 bin lira para harcanarak daha modern bir yapıya sahip oldu. Bundan sonda daha güzel ve modern bir ortamda halkımıza hizmet edeceğiz inşallah. Binanın tadilatında maddi, manevi desteklerini bizden esirgemeyen ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahta Müftülük Binası Yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN