Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahta Anadolu İHL’den Başarıya Özüllendirme

Giriş Tarihi: 21.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Kahta Anadolu İHL’den Başarıya Özüllendirme
Kahta İmam Hatip Lisesi, özel okullarda olan başarıyı ödüllendirme sistemini bu yıl uygulayacak.
Okul Müdürü Bilal Altınel, katsayı probleminin ortadan kaldırılmasıyla beraber Kahta İlçesinde imam hatip okullarına artan ilgi nedeniyle taleplere cevap vermekte zorlanan Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin, iki yeni okulun yapılmasıyla beraber bir dönemde güzel gelişmelere imza attığını söyledi.
Altınel, "2014-2015 eğitim öğretim yılında kız öğrencilerin de eğitim gördüğü okulda kız imam hatip lisesinin binasının yapılmasıyla beraber yalnızca erkek öğrenciler eğitimlerine devam etti.
Önceki yıllarda öğrencilerin puansız yerleşmeleri ve sonraki yıllarda sınıf mevcutlarının fazla olması nedeniyle toplumdaki algısı bozulan okul bu sene ahlaklı ve başarılı şahsiyetler yetiştirme konusunda iddialı adımlar atıyor. İkinci dönem sınıf kız öğrencilerin ayrılmasıyla sınıf mevcutları 30 kişiye düştü. Okul bu dönem 270 öğrenci alacak" dedi.
Okul Müdürü Bilal Altınel, Kahta’nın geçmişte markası olan okullarını yeniden markalaştıracaklarını ifade ederek, "İkinci dönemde idarecimiz ve rehber öğretmenimiz Kahta’nın tüm köy ve merkez ortaokullarını ziyaret ederek okulu tanıttı. Tanıtım kapsamında öğrencilere okul hakkında detaylı bilgi verildi. Bu yıl yüksek puanla okulumuzu tercih eden öğrencilerimizi ödüllendirmeyi planladık. Bu kapsamda 400 ve üzerinde puanla okulumuza yerleşen en yüksek puanlı 3 öğrencimizi umreye göndereceğiz. Ayrıca 300 ve üzerinde puan alarak okulumuza yerleşen en yüksek puanlı 20 ihtiyaç sahibi öğrencimize de aylık burs vereceğiz. Okulumuzun gönüllü öğretmenlerinin ve mezunlarımızın katkılarıyla bu projemizi gerçekleştireceğiz inşallah” dedi.
Karma eğitimin olumsuzluklarının gözler önünde olduğunu belirten Altınel, "İlçemizde, okulumuzda sadece erkek öğrencilerin eğitim alacak olması da ilçemiz için büyük bir adım. Karma eğitimde ergenlik döneminin karşı cinse olan ilgisinin kontrol edilmesi zor olmakta ve gençlik enerjisi akademik başarıya odaklanamamaktadır” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahta Anadolu İHL’den Başarıya Özüllendirme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN