Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Müjdesi

Giriş Tarihi: 23.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Müjdesi
Sağlık-Sen Şube Başkanı Yasin Barutçu, uzun zamandan beridir sağlık çalışanlarının beklediği lisans tamamlama hakkının, Sağlık-Sen’in talepleri neticesinde gerçekleştiğini belirtti.
Sağlık-Sen’in kazanımı olan lisans tamamlama hakkının kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirten Yasin Barutçu ve yönetim kurulu üyeleri basın açıklaması yaptı.
Yasin Barutçu açıklamasında, “Sağlık-Sen olarak, bugün yeni bir talebimizin kazanıma dönüşmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık-Sen’in en önemli taleplerinden olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sözünü aldığımız lisans tamamlamayla ilgili yasal düzenlemeler tamamlanarak yürürlüğe girmiş ve uygulama için YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması beklenmekteydi. YÖK konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı. Buna göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına Ağustos ayında yapılacak.
İlk kez bir meslek grubunun eğitim hayatına yönelik yasanın çıkmasına öncülük etmenin onurunu da yaşıyoruz. Sağlık çalışanları, lisans tamamlamayla ilgili ayrıntılara sendikamızın internet sitesinden ulaşılabilir.
Sağlık-Sen olarak talep ettiğimiz konuları tek tek kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan sözünü aldığımız kreş konusunda genelge yayınlandı. Lisans tamamlamanın kanuni düzenlemesi yapılmış, YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması bekleniyordu, bu da gerçekleşti. Sırada yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması bulunuyor.
Elde ettiğimiz kazanımlar, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, neden Sağlık-Sen’i tercih ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Laf üretip, çamur at, izi kalsın diyenlere inat çalışan ve taleplerini bir bir hayata geçiren Sağlık-Sen, bundan sonra da üyelerinden aldığı güçle yoluna devam edecek.
Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmede, diğer taleplerimizi de masaya taşıyacak ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz.
Lisans tamamlamanın 115 bin sağlık çalışanına bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN