Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AKUT Ekibinden Huzur Evi Ziyareti

Giriş Tarihi: 23.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 12:00
AKUT Afyonkarahisar Ekibinden Huzur Evi Ziyareti
AKUT Ekibi, Yaşlılar Haftası münasebetiyle Afyonkarahisar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan yaşları ziyaret etti.
AKUT Afyonkarahisar Ekibi, kurulduğu günden bu yana, sadece katıldığı arama kurtarma operasyonları ve eğitici öğretici paylaşımları ile değil sosyal yönü ile de Afyonkarahisar’da isminden söz ettiriyor. 20 gönüllüsü ile yaşlıların yanında bulunarak onlara hoş vakit geçirmeyi hedefleyen AKUT Ekibi, huzurevi sakinlerine çeşitli hediyeler ve çiçek takdiminde bulundu.
Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan AKUT Afyonkarahisar Ekip Lideri Mehmet Bülent Uğurluoğlu, “Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Ailelerinden ve çocuklarından bu hizmeti çeşitli nedenlerle alamayanlara bu hizmet imkânlar ölçüsünde bu huzurevlerimiz sayesinde devletimiz tarafından verilmektedir. Bizde ekip olarak ülkemizde “yaşlılara saygı haftası” veya “yaşlılar haftası” olarak kabul edilen bu günlerde kendilerini yalnız bırakmamak, az da olsa gönüllerini ve hayır dualarını alabilmek için buradayız.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKUT Afyonkarahisar Ekibinden Huzur Evi Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN