AK Partili Kadınlardan Engelliler Meclisine Ziyaret

Giriş Tarihi: 3.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:48
AK Partili Kadınlardan Engelliler Meclisine Ziyaret
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle, Engelliler Meclis Başkanı Mesut Yurt’u ziyaret etti. Ziyarette konuşan Ertürk, “Eğitim otizmin tek çaresi, başka bir deyişle ilacıdır” dedi.
Her yıl 2 Nisan günü Dünya Otizm Farkındalık Günü olduğunu söyleyen Afyonkarahisar Engelliler Meclis Başkanı Mesut Yurt, günün anlam ve önemi nedeniyle kendilerini ziyaret eden AK Parti İl Kadın Kolları teşkilatına teşekkür etti. Ziyarette konuşan Başkan Yurt, otizm çocuklarının sadece ailelerin değil toplumun çocukları olduğunu vurguladı. Yurt, “Son yıllarda görülme oranı çok büyük bir hızla artan otizmin tek çaresi var, erken tanı ve eğitim. Eğitim otizmin tek çaresi başka bir deyişle ilacı. Aileler, rehabilitasyon merkezlerindeki okullardan uzmanlara başvurarak gerekli desteği alabilirler. Otizmli çocuklarımız yalnızca ailelerin değil toplumun çocuklarıdır. Bu farkındalığın önemini biliyoruz. Çocuklarımız için hepimiz üzerimize düşen görevleri en iyi şeklide yerine getirmeliyiz” diyerek konuştu.
“OTİZMİN TEK ÇARESİ EĞİTİMDİR”
2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edildiğini hatırlatan Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm çözüm konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti. Ertürk, konuşmasını şöyle sürdürdü; “
“Eğitim otizmin tek çaresi başka bir deyişle ilacıdır. Erken tanı ve özel eğitimle otizmli çocukların hayatlarında büyük fark oluşturmak, sağlıklı gelişim gösteren akranlarıyla birlikte aynı okulda okuyacak seviyeye getirmek mümkün olabilmektedir. Otizmli bireyler sadece eğitimle bile sorunlarının büyük bir kısmını aşabilmektedirler. Sağlıklı gelecek, çocuklarımızın fiziksel ve ruhsal sağlığına bağlıdır.”
Yapılan konuşmaların ardından Ertürk ile Yurt bir süre fikir alış verişinde bulundu. İl Kadın Kolları Başkanı Ertürk’e ziyareti esnasında Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili Kadınlardan Engelliler Meclisine Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN