Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alpslan Türkeş’in 18. Ölüm Yıldönümü

Giriş Tarihi: 3.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:48
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Kemalettin Yılmaz, partisinin merhum lideri Alpaslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Yılmaz, Türkeş’in ebediyete intikal edişinin üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen onun hale ülkülerinin ve hedeflerinin hatırlandığını kaydederek, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Merhum Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş, seksen yıllık ömrü boyunca hayatını ülkesine, milletinin bekasına ve devamlılığına adayan örnek bir dava adamıdır. O büyük dava ve devlet adamının aramızdan ayrılışının 18. yıl dönümünde bizlere bırakmış olduğu emanetlerin anlam ve önemini bu vesileyle bir kez daha idrak ediyoruz. Milliyetçi hareketin kurucu lideri ve büyük Türk Milliyetçisi Alparslan Türkeş, inanç, bilgi, cesaret ve kararlılık gibi önemli özelliklere sahip olan değerli bir şahsiyet olarak tehlikelere ve tüm zorluklara karşı cesaretle göğüs germiş ve ömrü boyunca yılmadan, yorulmadan azimli bir şekilde inandığı Türk-İslam davası uğruna çalışmayı son nefesine kadar devam ettirmiştir. Cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş, hayatı boyunca Türk milletinin birlik, beraberlik ve huzuru için Türk milleti ve Türk dünyasına hizmet etmeye devam etmiştir. Liderliği, azmi ve bilgisiyle herkes tarafından takdirle karşılanan Başbuğ Alparslan Türkeş, Türk-İslam aleminde milyonlarca yüreğin sevgisini ve saygısını kazanmış, onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir her geçen gün daha çok artmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Başbuğumuz merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 18. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; Türk-İslam alemine, Türk Milliyetçilerine ve ülkücü harekete baş sağlığı diliyorum. Ruhu Şad mekanı Cennet olsun.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alpslan Türkeş’in 18. Ölüm Yıldönümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN