Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 Çam Ağacı Odun Yapıldığı İddiası

Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:23
’da bir grup vatandaş, üst yapı çalışmaları kapsamında 30’a yakın çam ağacının Çay Belediyesi tarafından sökülerek odun yapıldığını iddia etti.
Fahrettin Bey Caddesi’nde 10 gün önce başlatılan üst yapı ve yol çalışmaları kapsamında, 20 yaşındaki yaklaşık 30 çam ağacı Çay Belediyesi tarafından iş makineleri ile söküldü. Cadde ortasına yeni refüj yapıldığı için ağaçların bazılarının söküldüğünü, bazılarının ise kesildiğini öne süren ilçe sakinlerinden Ahmet Yaşar, duruma tepki gösterdiklerini belirtti. Yaşar, "Belediye beton yapmak için ağaçları söktü. Aşağı yukarı 30-40 ağacı söktüler. Bu ağaçlar yaklaşık 30 yıllık vardı. Olayla ilgili herhangi bir girişimdi bulunmadık, ama biz ağaçların sökülmesini istemiyoruz" dedi.
Mevlüt Sarı isimli vatandaş ise ağaçların belediye tarafından kepçe vasıtası ile söküldüğünü aktararak, “Ağaçları söküp yerine çimlendirme yapacaklarmış. Bir çok ağacı söktüler. Biz sökülmesini istemiyoruz, yeşillik iyi şu ağaçların ne zararı var? Üzüldük biz sökülmesine. Encümen kararı olduğu için biz karışamıyoruz” diye konuştu.
“AĞAÇLAR PARK VE AĞAÇ DİKİMİNE MÜSAİT ALANLARA TEKRARDAN DİKİLDİ"
Çay Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada ise ağaçların sökülüp başka bir yere taşındığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:
“İlçemizde Fahrettin Bey Caddesi orta refüjlerinde bulunan ağaçlar, beton üzerine dikildiğinden kökleri toprağa tutunamamak da ve yola devrilmekteydi. Refüj çalışmaları başlayana kadar devrilmemesi için halatlar ile sağlamlaştırıldı. Çalışmaların başlaması ile birlikte ağaçlar yerlerinden sökülüp, ilçemizdeki park ve ağaç dikimine müsait alanlara tekrardan dikildi. Çalışmalar sırasında kökü kurumuş 1 çam ağacı dışında herhangi bir ağaca zarar verilmedi. Ağaç kesimi yapılmadı.”
Öte yandan, bazı vatandaşlar sökülen ağaçların başka bir yere nakledilmediğini iddia ederek, belediyenin ağaçları yakacak odun olarak kullandığını öne sürdüler. Ayrıca çalışmalar kapsamında 10’a yakın ağacın daha söküleceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 Çam Ağacı Odun Yapıldığı İddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN