’a Gıda Kontrol Laboratuvar Kuruluyor

Giriş Tarihi: 10.4.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 23:46
Afyonkarahisar’a Gıda Kontrol Laboratuvar Kuruluyor
ValiSİ Vekili Sabahattin Yücel başkanlığında yapılan toplantıda, kentte Gıda Kontrol Laboratuvar kurulması için oluşturulan komisyonun bugüne kadar yaptığı çalışmalar değerlendirildi.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda, Afyonkarahisar’da üretilen ve yurt dışına ihraç edilmek istenen gıda maddelerinde ilaç ve benzeri kimyevi maddelerin olup olmadığının tespit edileceği, sonuçlarının birçok ülke tarafından kabul edileceği sağlayacak olan Gıda Kontrol Laboratuvarı konusu ele alındı. Laboratuvarın kurulması için oluşturulan komisyonun bu kapsamda yaptığı çalışmalar sonucunda hazırladığı raporun değerlendirildiği bildirildi. Toplantıda ayrıca kurulması düşünülen akredite Gıda Kontrol Laboratuvar için nelerin yapılabileceği hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunulduğu belirtildi.
Toplantıya Vali Vekili Sabahattin Yücel, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İl Özel İdaresi Sekteri Recep Oyur, Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Hüsnü Serteser, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap veGıda Kontrol Laboratuvar Müdür Vekili Nurhayat Özpınar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyonkarahisar’a Gıda Kontrol Laboratuvar Kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN