Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Eroğlu ’a Geliyor

Giriş Tarihi: 20.4.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 16:59
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, ’da inşa edilecek olan toplam 72 adet tesisten 44’nün açılışını, 28’inin ise temelini atmak üzere 22 Nisan Çarşamba günü kente geleceği belirtildi.
Bakan Eroğlu’nun gerçekleştireceği ziyaretler ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, açılışı gerçekleştirilecek tesislerin 69’unun Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, 2’nin ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve birinin de Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar’a kazandırılacağı vurgulandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 22 Nisan Çarşamba günü saat 14.00’te Anıtpark Önü’nde düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 117 milyon TL yatırım bedelli 72 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek. Anıtpark Önü’nde düzenlenecek merasimde Bolvadin Taşlıdere- Yörükkaracaören Göleti, Sinanpaşa Güney Göleti ile Güney Göleti Sulaması ve 25 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Program kapsamında ayrıca DSİ tarafından inşa edilen 5 adedi içme suyu, 7 adedi sulama, 1 adedi gölet ve sulama, 2 adedi rekreasyon ve 26 adedi de taşkın koruma olmak üzere toplamda 41 adet tesisin açılışı gerçekleştirilecek. Ayrıca Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan Eber Gölü Kuş Gözlem Kulesi ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan Yıldırım Tespit ve Takip Sistemi’nin yanı sıra Sultandağı ve Hocalar ilçelerine tesis edilen Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonlarının da açılışını gerçekleştirecek. Temeli atılacak ve açılışı gerçekleştirilecek tesislerle 24 bin 600 dekar zirai arazi sulamaya açılacak. Taşkın koruma tesisleri ile de 3 ilçe ve 53 yerleşim yeri de taşkın zararlarından korunacak. Merasimde Afyonkarahisar merkez Susuz, Sinanpaşa Akören, İhsaniye Gazlıgöl Akören, İhsaniye Ayazini ve Çay Koçbeyli arsenik arıtma tesisleri hizmete açılacak. Bu tesislerle 5 yerleşim yerine menba kalitesinde içme suyu sağlanacak.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Eroğlu Afyonkarahisar’a Geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN