Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Adayı Özkaya, Sandıklı Ve Dinar Köylerini Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 29.4.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 29.4.2015 20:08
AK Parti Milletvekili Adayı Özkaya, Sandıklı Ve Dinar Köylerini Ziyaret Etti
AK Parti Milletvekili adayı Av. Ali Özkaya, Dinar ve Sandıklı ilçe merkezlerinde sürdürdüğü ziyaretlerine köy ve beldelerle devam etti.
Özkaya, ilçe merkezlerindeki ziyaretlerinin ardından belde ve köylerde vatandaşlarla bir araya geldi. Dinar ilçesine bağlı Haydarlı beldesini ziyaret eden Özkaya, vatandaşlarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Haydarlı sanayi esnafı ile hastanesini de ziyaret eden Özkaya, “AK Parti hükümetlerinin her zaman halkın ve hakkın yanında oldu ve olmaya da devam edecek. Dinar ilçemizi ve bölgesini geliştirmek için çalışacağız” dedi.
Dinar bölgesine kurulacak olan termik santralle ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili adayı Av. Ali Özkaya, santralin bölgeye katacak katkıdan bahsetti. Özkaya “Dinar ilçemizde bilindiği gibi kömür rezervi olduğu tespit edildi. Bu rezervi en iyi şekilde kullanmak için termik santral kurulacak. Kurulacak olan santral bölgeye büyük katkı sağlayacak. Tarıma, su kaynaklarına her hangi bir zarar vermeyecek ve çevreyi de koruyacak. Dünya’nın en son teknolojisi ile yapılacak olan santral Dinar ve bölgesinin yeni istihdam kapısı olacak” diyerek konuştu.
Dinar ilçesinin ardından Sandıklı ilçesine bağlı köyleri de ziyaret eden Özkaya, Sandıklı ve Şuhut bölgesinde ağırlıklı olarak ekilen patatesle ilgili projelerinin olduğunu dile getirdi. Ballık, Soğulcak, Kusura ve Örmekuyu köyü sakinleriyle bir araya gelen Özkaya, patates üreticisini rahatlatacak projeleri hayata geçireceğini belirtti. Kusura köyünde patatesleri çuvallayan kadınlara hayırlı işler dileyen Özkaya, tarımsal alanda çalışan kadınların sorunları da dinledi. Ziyaretler esnasında konuşan Özkaya, “Tarım alanlarının sulamasına yönelik projemiz var. Deri kuyuların tamamında güneş panelleri kurularak, çiftçilerimizi elektrik giderinden kurtaracağız. Yine patates üreticilerine yönelik soğuk hava depoları kurarak, üreticimize rahat bir nefes aldıracağız. Aynı zamanda alternatif üretim yöntemleri oluşturarak, üretim ağını çiftçilerimizle birlikte geliştireceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Milletvekili Adayı Özkaya, Sandıklı Ve Dinar Köylerini Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN