Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti İl Başkanlığının Haftalık Olağan Basın Toplantısı

Giriş Tarihi: 23.6.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 21:48
İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ahmet Yeşilırmak, muhalefet partilerinin seçim sonrası yaptığı açıklamaları eleştirerek, “AK Parti’nin dışındaki diğer partilerin hepsi tek bir partinin parçalarıymış gibi açıklamalar yapıyor” dedi.
AK Parti İl Başkanlığı haftalık olarak düzenlediği basın toplantılarına bu hafta da devam etti. İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu, Ahmet Yeşilırmak ve Mustafa Ötken’in katıldığı toplantıda parti çalışmaları ve gündeme dair açıklamalarda bulunuldu.
Her hafta düzenli olarak gerçekleşen haftalık değerlendirme toplantılarını sürdüren AK Parti İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu, Ahmet Yeşilırmak ve Mustafa Ötken, basın mensuplarına açıklamalarda bulundular. Parti çalışmaları hakkında gazetecilere bilgiler veren İl Başkanı Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, Ramazan ayının bütün İslam dünyasına hayırlar getirmesini diledi. Ötken, “7 Haziran seçimleri sonrasında TBMM’ye kayıtlarını yaptıran milletvekillerimiz Ankara’dalar. Bu gün tarihi itibariyle de yemin törenleri var. Yemin törenin ardından meclis başkanlığının seçilmesi ve devamında Sayın Cumhurbaşkanımızda hükümet kurma yetkisini partilere verecek. Sandıktan çıkan sonuca baktığınızda hiçbir partinin kendi başına iktidar olmadığını görüyoruz. Önümüzdeki süreci hep birlikte izleyeceğiz” dedi.
“TÜRKİYE GENELİNDEKİ 81 İLİN 56’SINDA AK PARTİ BİRİNCİ PARTİDİR”
AK Parti’nin ülke genelindeki 7 bölgenin 5’inde birinci parti olduğuna dikkat çeken İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ahmet Yeşilırmak, muhalefet partilerinin seçim sonrası yaptığı açıklamaları eleştirdi. Yeşilırmak konuşmasını şöyle sürdürdü:
“7 Haziran seçimlerinden sonra Mustafa beyin belirttiği gibi hiçbir parti tek başına hükümet kurma çoğunluğunu elde edemedi. Ancak açık ara AK Parti birinci parti olarak çıktı ve yüzde 41’in üzerinde oy aldı. Yaklaşık 19 Milyon vatandaşımızın oyu ile birinci parti oldu. Kendisinden sonra ikinci parti olan partiye yüzde 16 gibi bir fark ve artı 8 milyon civarında seçmen farkı ortaya koydu. Fakat buna rağmen AK Parti’nin dışındaki diğer partiler hepsi tek bir partinin parçalarıymış gibi açıklamalar yapanlar var. Açıklamalarında halkın yüzde 60’ın AK Parti’yi istemediğini ifade ettiler. Sonucu böyle okumak gerçekten son derece yanlıştır. Ülkemizde milletimizin gerçekte partisi olabilen tek parti AK Parti’dir. Çünkü 7 coğrafi bölgemizin 5’inde birinci parti kalan iki bölgemizde de ikinci partidir. Sonuç olarak da Türkiye genelindeki 81 ilin 56’sında AK Parti birinci partidir.”
İl Başkan Yardımcıları Mustafa Ötken ve Ahmet Yeşilırmak’ın konuşmalarının ardından Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Hüseyin Tutumlu, ülke ve Afyonkarahisar gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tutumlu, gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının Haftalık Olağan Basın Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN