Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geçen Yıl Bitecek Olan Tarihi Çarşıda Çalışmalar Halen Sürüyor

Giriş Tarihi: 24.6.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 17:28
Geçen Yıl Bitecek Olan Tarihi Çarşıda Çalışmalar Halen Sürüyor
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen ’daki tarihi “Taşhan"daki çalışmaların, sözleşme gereği 2014 yılının Temmuz ayında bitmesi gerekirken halen devam ettiği belirtildi.
17. yüzyılda Kadı Abdullah tarafından yaptırılan Afyonkarahisar’da bulanan Taşhan kullanılmaz hale gelince Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilerek geçtiğimiz yıllarda restorasyona alınmıştı. 2013 yılında yapılan sözleşmeye göre geçtiğimiz yıl Temmuz ayında bitmesi gereken restorasyon çalışmalarının aradan geçen 1 yıllık süre zarfından halen devam ettiği gözlendi. Dış cephede çalışmaların kısmen de olsa tamamlandığı Taşhan’da iç dekorasyon çalışmalarının halen devam ettiği bildirildi. Tarihi dokusuna zarar verilmeden restore edilen Taşhan’ın bu yıl içerisinde bitmesi beklenirken, Taşhan’ın bulunduğu Demirçiler çarşısında ise esnaf çalışmaların bu denli geç bitmesinden şikayetçi olduklarını dile getirdiler.
Diğer yandan konu ile ilgili bilgisine başvurulan Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise şunları söyledi:
“Gecikmenin herhangi bir nedeni yok. Tamamen işlerimizi özenle sürdürmemizden kaynaklanıyor. Daha güzel yapılsın diye elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bunda ne firmanın nede müdürlüğümüzün herhangi bir hatası yok. Afyonkarahisar’a hizmetin en iyisini sunmak için çalışıyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geçen Yıl Bitecek Olan Tarihi Çarşıda Çalışmalar Halen Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN